Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Polední relax

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Mažoretky Holešov mají za sebou úspěšnou sezónu, kterou završí reprezentací na ME i MS!

02.07.2023

Velmi úspěšnou sezónu mají za sebou holešovské mažoretky, kterým se podařilo obhájit loňské tituly mistra České republiky.

Nejmladší Baby Lentilky soutěžily druhou sezónu ve věkové kategorii minimažoretek a získaly pod vedením trenérek Nikoly Podrazilové, Lenky Klepalové a Lucie Zapletalové zlato na MČR (Mohelnice 10. 6. 2023). Na zahraniční reprezentaci si však budou muset nějaký ten rok počkat, až dosáhnou minimálního požadovaného věku pro evropskou soutěž.


Baby Lentilky Holešov mistryně ČR 2023

Starší mažoretky Mini Lentilky a Lentilky již však kromě vítězství v Mohelnici v halových disciplínách získaly také postup na mistrovství Evropy mažoretek do Bulharska (5. - 8. října 2023) se třemi skupinovými choreografiemi Jolany Saibertové: Parade corp juvenile, Parade corp junior, Flagbaton team junior a dále sólem s rekvizitami v podání Veroniky Hodonské.


Sólo rekvizity Veronika Hodonská 2023

Mini Lentilky uspěly ve velké konkurenci na MČR skupin klasické mažoretky v Poděbradech (17. - 18. června 2023). A i když patřily ve své kategorii děti starší k nejmladším, vybojovaly ze dvanácti týmů první místo, titul mistryň ČR a postup na říjnové mistrovství Evropy mažoretek do Bulharska. Jednadvacet dívek pod vedením Jolany Saibertové a Kateřiny Svobody získalo v hodnocení poroty prvenství v obou disciplínách - pochodovém defilé za doprovodu dechové hudby i pódiovou formací na téma “Roller Coaster Ride”.


Mini Lentilky Holešov mistryně ČR 2023

Na evropském šampionátu v bulharském Plovdivu budou mít holešovské mažoretky pět startů, což je pro nás zatím historicky největší počet.

   
Mini Lentilky Parade Corp Juvenile 2023 a Lentilky Parade Corp Junior 2023

Než však odjedou dívky v říjnu do Bulharska, čeká ještě nejstarší skupinu Lentilky reprezentace na vůbec prvním mistrovství světa mažoretek asociace IBTF. To se koná během letních prázdnin ve Velké Británii (Liverpool, 9. - 10. srpna 2023). Máme tedy před sebou náročné léto plné tréninků a příprav těchto zahraničních výprav. 


Lentilky Batonflag Junior 2023

Mgr. Lenka Klepalová
Mažoretky Holešov, z. s.
Facebook: Mažoretky Holešov

Související fotografie