Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Členky mažoretek LEXY jsou Mistryně České republiky

30.05.2023

Dívkám z mažoretek LEXY Kroměříž, se i v letošním roce podařilo probojovat na Mistrovství České republiky s nejednou choreografií. Úplně nejúspěšnější bylo duo ve složení Simona Koblihová a Zuzana Brančíková. Dívky startovaly v kategorii duo flag junior A a získaly titul Mistr České republiky a přímý postup až na Mistrovství Světa, kde budou reprezentovat nejen svůj klub, město Kroměříž, ale i Českou republiku.

Další úspěšnou členkou byla Barbora Brtníková. Ta v kategorii sólo flag junior A obsadila šestou příčku a díky vysokému bodovému ohodnocení také rovnou získala postup až na Mistrovství světa.

Na Mistrovství Evropy, pak budou bojovat nejstarší dívky z LEXY, které budou startovat se svou miniformací FLAG senior A a velkou formací FLAG senior A. Dívkám z LEXY se však nedařilo pouze s náčinním flag, ale získaly postup i s miniformací MIX v kategorii junior. Tato disciplína je skloubením práce nejenom s hůlkou, ale i s pom-pomy. Posledními reprezentantkami pak budou Zuzana Makovcová a Kristýna Dratvová, těm se podařilo postoupit s jejich duem v kategorii duo flag senior A.