Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Mažoretky LEXY míří na Mistrovství České republiky

01.05.2023

Po kvalifikačním a semifinálovém kole, které se letos poprvé konalo v Kroměříži, se mažoretkám LEXY Kroměříž podařilo probojovat na Mistrovství České republikáni, s 12 sestavami z celkových 19-ti startujících. Nejlépe si v kvalifikačním kole v Kroměříži vedly dívky z mini LEXY, které braly zlatou medaili v kategorii formace junior B. Velký úspěch a zlato si však odneslo i duo s náčiním FLAG (prapor) junior ve složení Simona Koblihová a Zuzana Brančíková.

Těmito úspěchy to však zdaleka neskončilo. Stříbro vybojovala nejenom Denisa Procházková v kategorii sólo junior B, ale i Zuzana Makovcová v kategorii sólo senior starší A.

Třetí místo pak patřilo starším dívkám z LEXY, které startovaly v kategorii velká formace senior A. Dále pak také sólu Zuzany Brančíkové v kategorii sólo junior B a v neposlední řadě miniformaci FLAG senior.

Celkově se kvalifikačního a semifinálového kola v Kroměříži zúčastnilo přes 350 dívek z celkem 23 různých týmů, které dorazily nejenom z Moravy, ale i z Čech. Pokud se dívkám z mažoretek LEXY bude dařit i na Mistrovství České republiky, můžou se těšit, že již po čtvrté v řadě vyrazí na Mistrovství Evropy.