Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Největší ZÁBAVU na Moravě LIVE

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Dívky z LEXY Kroměříž braly na kvalifikaci cenné kovy

11.04.2022

Dne 9. dubna se mažoretky LEXY Kroměříž zúčastnily kvalifikace ve Znojmě. Ta se liší od běžných soutěží tím, že po skončení všech kvalifikací, se srovnají body do celorepublikového pořadí a z tohoto seznamu se potom udělují postupy na Mistrovství České republiky. Díky tomu mají všechny soutěžící možnost zhodnotit, na jaké jsou úrovni vzhledem k ostatním. 

Nejvíce nadějnou kategorií na postup je pro mažoretky LEXY velká formace classic senior s níž se umístily na prvním místě. O moc hůře si nevedly ani další dvě velké formace, protože obsadily 3.místo. 
Dívky soutěžily také ve dvou neobvyklých disciplínách, jako je miniformace flag neboli prapor, a mix, ve kterém tančí polovina dívek s hůlkami a polovina s pom-pomi. S flagem dívky dosáhly 3. místa a s mixem 4. místa. 

Další kategorií, ve které dívky z LEXY soutěžily, byly sóla a dua. Přestože byly všechny kategorie značně naplněné podařilo se získat hned několik medailí a zejména slibných bodů pro získání postupu na Mistrovství České republiky. V kadetkách se nejlépe umístila Karolína Plevová na 3.místě a Denisa Procházková na 4.místě, v juniorech Eliška Ptáčková na 7.místě, v seniorech ml. Zuzana Makovcová na 9.místě, v seniorech st. Věra Adamčíková na 2.místě. A sóla s flagem na 3.místě Michaela Smolinková a 4.místě Bára Brtníková. V kategorii duo se umístily juniorky Amálie Matoušková a Barbora Brtníková na 9.místě a duo s flagem ve složení Zuzana Makovcová a Kristýna Dratvová na 3.místě.