Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zpěvák Jaro Dolník v pátek 10. 12. živě na Radiu Kroměříž

01.12.2021

Jaro Dolník z Kroměříže bude hostem pátečního vysílání Radia Kroměříž - nalaďte si nás 10. prosince 2021 po 09:00 - zavzpomínáme i zahrajeme si písničky od teď už zaniklé kroměřížské kapely Zabillow. 

Jaké to je, když vám píseň napíše vlastní hudební idol? Nový objev české hudební scény Jaro Dolník odjakživa patřil k fanouškům slovenských NO NAME. Byli mu vzorem a inspirací. I proto se rozhodl zúčastnit se oblíbené soutěže SuperStar, kde skončil před první desítkou. Nyní přichází s novinkou Chybíš.

Jaro Dolník je rodákem z Kroměříže, do Brna odešel za studiem VUT a už tady zůstal. Kromě zpěvu hraje i na elektrickou kytaru a bicí. Soutěže SuperStar se zúčastnil v letech 2006, 2010 a 2019, kdy se dostal do finálové TOP 26. V 17 letech spolu založil skupinu Zabillow, působil jako zpěvák Avion Swing Band, od roku 2011 vystupuje s coverbandem Kolorez. Úspěšně prošel konkurzem, stal se členen Street choru a získal roli Preachera ve Mši Leonarda Bernsteina, kde vystupoval po boku Vojty Dyka, Ondry Rumla, Terezy Černochové a dalších. Odehrál 35 představení v roli Sedícího býka a vokalisty ve hře Limonádový Joe Městského divadla v Brně. Vystupoval jako host s B-Side Bandem s Vojtou Dykem, Matějem Ruppertem, Terezou Černochovou a Romanem Dragounem. Spolupracoval s Ondrou Rumlem, Davidem Uličníkem, Endruem, Svetlanou Rymarenko, Jankou Burkiewicz a Oskarem Rozsou. S kapelou NO NAME se potkal, když mu bylo 17, dělal jim bedňáka. Podruhé už vystupovali v rámci jedné akce na stejném pódiu a bavili se potom na večírku.

„Chodil jsem na koncerty NO NAME, stál pod pódiem, zpíval s nimi a snil o tom, jaké by to mohlo být stát na pódiu,“ vysvětluje Jaro Dolník.

Igor Timko doplňuje: „To musím potvrdit! Jaro byl skutečně nepřehlédnutelný. A to nejen výškou, ale i hlasovým projevem. Jaro je pro nás ztělesněním toho, proč tolik milujeme hrát koncerty pro naše západní sousedy. Je upřímný, rovný a má zápal pro věc. I když jeho první písničku z připravovaného alba jsme mu napsali my, jsem si naprosto jistý, že ty další, které píše on, budou skvělé. Je neodbytný a neustále nás bombarduje vlastními nápady. Je mu jasné, stejně jako nám, že pro každého interpreta je zásadním zlomem pro úspěšnou kariéru vlastní tvorba.“

Na klip písně Chybíš se můžete podívat ZDE