Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Za pár dní vyjde nový videoklip Veniky Hartlyn

22.11.2021

Zpěvačka a klavíristka z Moravy předskakovala v minulosti ve svém rodném městě slovenské zpěvačce Kristíně a na radiu Kroměříž se úspěšně držela v regionální hitparádě se svou písní “Soulfriend”. Od té doby vydala dvě EP, koncertovala v Irsku i Londýně a nyní vydává první videoklip.

Audiovizuální podobu dostala píseň Metro z nového EP Devotedly (2021). Jde zatím o první videoklip zpěvačky, která doposud vydala k nahrávkám pouze live session z klubu Kaštan. Klip se odehrává v pražském metru a Venika v něm hledá bezpečné místo a touží odvést svou duši daleko od spěchajícího davu a cílové výstupní stanice. Autorem videa je Marek Kolařík, kytarista a umělecký fotograf původem z Brna, jehož je Metro prvním a rozhodně ne posledním snímkem.

Ve srovnání s písněmi z debutového EP Songflowers (2020) je tato skladba na písničkářku nezvykle experimentální. Na úvodní intro baskytary navazuje melancholicky zabarvená sloka a refrén s vokály, který navozuje meditativní atmosféru. Klidnou pasáž poté střídá hudební “vsuvka” s bicími v latinském stylu rumby ztvárňující pozorovaný chaos kolem. Nahrávka vznikla ve studiu Aluna Kamila Dandy v Údrnicích. O master se postaral Jan Fikejz. Na baskytaru hraje Ondřej Kunst, na bicí Honza Nezval, mladý bubeník z Holešova, současně student Ježkovy konzervatoře a bubeník Vitacitu.

Venika Hartlyn pochází z moravského města Holešov a žije v Praze. Její debutové album zaznamenalo úspěch v Českém rozhlase Olomouc. V roce 2019 byla jedním z objevů festivalu United Islands of Prague, koncertovala v Irsku i londýnském klubu The Green Note a nějaký čas žila na baleárském ostrově Mallorca, o kterém napsala píseň Spanish Rhapsody.

Odkaz na nový videoklip: ZDE
Premiéra na Youtube 30.11.2021 v 19:30