Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Mažoretky LEXY z Kroměříže mají úspěšný rok

27.08.2019

Tento školní rok byl pro mažoretky LEXY z Kroměříže velmi úspěšný a to zejména pro jejich nejstarší děvčata. Těm se podařilo ve velké konkurenci probojovat až na mistrovství světa, která se konalo v Praze 19. – 24. 8. 2019. 

Dívky z LEXY startovaly ve dvou disciplínách a to ve formaci junior a formaci klasik senior. Juniorská formace startovala hned druhý soutěžní den, který byl vyčleněn, pro věkovou kategorii junior. Tato kategorie je poměrně hodně obsazená a tak už jen probojování se na svět holky stálo hodně píle a úsilí. Všechnu svou snahu však řádně zúročily a podařilo se jim vybojovat 11. místo na světě. 

Děvčatům se dařilo i poslední soutěžní den, kdy v rámci disciplíny klasik musely předvést nejenom pódiovou formaci, ale také pochodové defilé. Bodové ohodnocení těchto dvou vystoupení se potom sčítá a určuje konečné pořadí. Holky z LEXY tak se svým ziskem 141,25 bodů obsadily 6. příčku, přičemž pátá pozice jim utekla pouze o 0,55 bodů. 

Trenérka mažoretek LEXY Lenka Sedlářová řekla: ,,Velmi mě těší, když vidím, že holky mažoretky baví natolik, že jsou ochotné vzdát se například táboru, jen aby mohly reprezentovat Kroměříž na mistrovství světa a nezklamaly svůj tým, který by jinak nebyl kompletní. Patří jim tedy velký dík za jejich snahu. Děkuji také rodičům, kteří své ratolesti v tomto krásném estetickém sportu podporují a i všem sponzorům, jež nám umožnili mistrovství světa se zúčastnit.“

Letošní soutěžní sezónu mají holky za sebou a už se pilně připravují na další, která snad bude alespoň stejně úspěšná ba ještě více.

Související fotografie