Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kroměříž má druhé jméno v hokejovém áčku České republiky

01.08.2019

Trenér hokejové reprezentace Miloš Říha je srdcař a hodlá ještě posouvat český hokej... Třeba příležitostmi hráčům seniorským mezinárodním ledem dosud neprověřeným. Je tady nominace na kemp nároďáku, a jak říkám, "nová" jména. Připomenutí nedávné práce se dostává i HK Kroměříž, když jeho odchovanec Aleš Jergl (24) nechybí!!! Mohl na "průzkumném" kempu chybět po loňské životní sezoně?

Aleš je dříč a jeho hokejové světlo nebliká, ale září stále jasněji. Možná už brzy podle "mezistátních norem". Moc mu přejeme, aby už na reprezentačním srazu zaujal a i po něm bojoval o český dres "se lvem". Nesleduji horoskopy, ale "Ála" Jergl jako by lev byl... Před půldruhým rokem se vymanil z těžkého zranění, jakých ani hokej mnoho nepřináší. V tréninku zabral jako olomoucký "Kohout" neohlížeje se, s myslí upřenou jen dopředu. Povedla se mu sezona několika objevů a nesčetných pochval, dal dost možná nejkrásnější branku mužské extraligy...

Ten gól se stal na mobilech, lap-topech hitem a reklamou tuzemského hokeje jeho extraligy, jeho kluzišť. Ale byl to "jen" jeden gól... Jenže Jergl chtěl, a dokázal jméno své (a Olomouce, Kroměříže či jiných) provést bez poklesu formy celou sezonou! Hráč, který ještě před 10 měsíci neměl "nic jisté", neměl "nahráno", se stal jednou ze svěžích, přínosných, úderných opor Olomouce. Včetně (pro "Olmik" vstřícného, dobrého) play-off dosáhl v 51 zápasech na 31 kanadských bodů. Na sklonku ročníku mohl vybírat z více nabídek a nyní je už forwardem Hradce Králové.

Útočník Aleš Jergl je po Filipu Chytilovi druhým odchovancem kroměřížského hokeje, který by mohl hrát za seniorské "áčko" České republiky. Kéž by se mu dařilo, "to zlé" si snad už vybral. Nyní je na vzestupu, tak ať do toho jde "hlava nehlava". Jsou šance, co se dvakrát nevracejí. Reprezentační sraz Říhova týmu bude v Jihlavě od 11. do 16. srpna.

zdeněk jurčík