Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Nejúspěšnější trenér Kroměříže: Trenérka mažoretek LEXY Lenka Pavlíčková

18.06.2018

I v letošním roce město Kroměříž vyhlásilo anketu „Nejúspěšnější mladý sportovec, kolektiv a trenér/cvičitel města Kroměříže za rok 2017“. 

V kategorii nejúspěšnější trenér/cvičitel města za rok 2017 byla oceněna Lenka Pavlíčková, která je dlouholetou trenérkou mažoretek LEXY Kroměříž. Ty si vedou výborně v republikovém i evropském měřítku. No a jak své trenérství i úspěchy dívek Lenka vnímá? Na to jsme se jí zeptali…

Jak dlouho už mažoretky v Kroměříži vedete?
Mažoretky učím už od roku 2008. Tehdy jsme začínaly ještě pod hlavičkou TJ Sokol Kroměříž, ale později jsme se osamostatnily. Jak, tak tedy počítám, letos už je to rovných 10 let.

Kolik dětí se Vám za tu dobu vystřídalo?
Úplně přesné číslo z hlavy nevím, ale určitě to bylo víc než sto, protože jen v letošním roce navštěvuje mažoretky LEXY přes 60 dívek. Podle mě jsou mažoretky totiž velmi atraktivním sportem, který v sobě spojuje tanec, gymnastiku a práci s hůlkou. 

Jak dlouho děti u tohoto sportu většinou vydrží?
Je to velmi různé. Někteří se zdrží pouze jeden rok, protože například zjistí, že tento sport není až tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Další vlna odchodů přichází při přestupu na střední školu. Tady hraje velkou roli město, kam se děvčata dostanou a zároveň také potřebná intenzita učení. Já osobně jsem mažoretky dělala i na střední škole, a proto si myslím, že tam kde je vůle, tak jsou i možnosti, jak pokračovat.

Když jste vzpomněla svou soutěžní kariéru, co považujete za svůj nejvyšší dosažený úspěch a čeho chcete ještě dosáhnout?
Tak to bude určitě bronz z mistrovství Evropy, které se tehdy konalo ve Švýcarsku. A co se týče toho, čeho bych chtěla ještě dosáhnout, tak určitě bych ráda dovedla svůj tým až na mistrovství světa.

Související fotografie