Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Proběhla benefice pro nemocného Davida z Kroměříže. Vybralo se přes 26 tísíc

04.06.2018

V neděli 3. června proběhla benefiční akce na podporu Davida z Kroměříže, který trpí svalovou dystrofií. Je to onemocnění, při kterém postupně ochabují všechny svaly v těle a neexistuje na ní lék, avšak existují způsoby, jak nemocnému zlepšit kvalitu jeho života. A protože jen některé z nich hradí pojišťovna, a protože spousta z nich je nákladná, tak právě na ně se na Starém pivovaru vybíralo. A také proto vznikl charitativní kalendář, který byl na místě pokřtěn. Avšak nejen proto se tento benefiční večer pořádal: také to byl zážitek, který jste mohli prožít a radovat se společně se silnými lidmi - v čele s Davidem - kteří si užívají život bez ohledu na překážky, které jim stojí v cestě.

Akci David a Genetický Goliáš uváděli za Divadelní spolek Jana Štěpánová a za Radio Kroměříž Mirek Karásek. Velmi příjemný den zpříjemnili také hudebníci a to kapela Jamtour, nebo Marek Motalík z Kroměříže, který se zapojil do letošního ročníku talentové soutěže Superstar. Velmi krásně recitovala Jana Pšejová, neskutečné taneční kreace předvedli M Dance Crew a své umění předvedla i Jitka Jarmarová, která se podílela na výrobě kalendáře. Doslova dojatá byla na akci i Davidova maminka Dáša, která dostala obraz od malíře Petra Poláška, na které je vyobrazena právě ona samotná co by anděl, protože Dáša je skutečným Davidovým andělem. 

Už dříve se vybralo přes 40.000 Kč
Tato benefiční akce dopadla úspěšně! Vybralo se 24.160 Kč za vstup a prodej kalendářů a další 2.000 Kč v dražbě obrazu Anděl od Jitky Jarmarové. Tyto penízky tak putují na transparentní účet, na kterém je již z dřívějších akcí přes 40.000 Kč. 

Každopádně pomoc Davidovi neskončila včerejší beneficí. Kalendář můžete stále zakoupit a Davida podpořit přispěním na jeho transparentní účet (3098407063/0800) nebo například koupí jednoho z reklamních předmětů našeho rádia na některé z akcí, kterých se účastníme. Rozhodně tak uděláte dobrý skutek!

Související fotografie