Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Holešov opraví krytý bazén

25.04.2016


Vyřešit hrozící havarijní stav, ve kterém se nachází krytý bazén, se v nejbližší době chystá holešovská radnice. Město právě hledá způsoby, jak situaci řešit: z hlediska financí i budoucí správy zařízení. Krytý bazén vyžaduje generální opravu, proto se řešením zabývali na svém posledním jednání místní zastupitelé. 

Co se týká oprav, je nutné vyřešit nevyhovující uložení vany bazénu a okolní konstrukce, instalovat novou vzduchotechniku, zajistit rekuperaci, vyměnit dlažby a podobně. Předběžně se odhaduje, že oprava bude stát asi deset milionů korun. 

Bazén má od roku 1997 v pronájmu soukromý provozovatel, smlouva mezi ním a městem ale na konci letošního roku končí. Město proto nyní zvažuje, co dál. Jedním z možných scénářů je prodloužit nájemní smlouvu a tak i provoz zařízení do jara 2017. Na začátku května (2017) by poté mohla být plánovaná generální oprava zahájena. 

Konkrétní oprava je zatím ve fázi plánování, už nyní však bylo nutné, aby zastupitelé schválili kroky, které k ní povedou. Ještě letos tedy město Holešov vypíše výběrové řízení na pronájem objektu krytého bazénu na další období. Nový provozovatel by měl opravený bazén v nájmu nejspíš od listopadu 2017. 


Zdroj: Město Holešov
Foto: Sportcentrum Holešov