Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Sparta Praha oslaví 125. výročí

17.07.2018

AC Sparta Praha a Nike představují nový venkovní dres, který budou hráči Sparty nosit v následujících dvou sezonách. Nová sada odkazuje k období Železné Sparty a připomíná, že klub bude v listopadu slavit 125 let od svého založení.

Výraznou novinkou je, že čistě bílý dres s jemnými šedými detaily má na prsou vyvedené obrysové klubové logo, nikoli barevný znak ACS. Trikolóra je vyobrazená na zadní straně trika a je znázorněna tak, aby byly barvy ve správném pořadí modrá – žlutá – červená při pohledu zezadu. V sadě budou k bílému dresu šedé a černé trenky a bílé stulpny.

Na dresu jsou také motivy číslovky „125“, které připomínají, že 16. listopadu 2018 to bude přesně 125 let od založení klubu, který se v průběhu historie stal nejúspěšnějším týmem československé a české historie.

Označení „železná“ získala Sparta zkraje 20. let minulého století, například v roce 1920 měla impozantní bilanci 49 výher, 4 remíz a 0 porážek. Klíčovými postavami éry, ve které patřil tým z Letné mezi nejlepší kluby Evropy, byli Antonín Janda-Očko, Antonín Fivébr a Václav Pilát.

Klub chystá k výročí oslavy s fanoušky

AC Sparta Praha si bude společně s fanoušky významné výročí založení klubu připomínat v průběhu celé nadcházející sezony. Například zápas 16. kola FORTUNA:LIGY proti Jablonci v GENERALI Areně bude věnovaný historii klubu, který má na svém kontě 36 mistrovských titulů. Klubová média budou na podzim přinášet seriály historických videí a textů.

Nike Dri-FIT

Nové venkovní dresy jsou vyrobené technologií Nike Dri-FIT, která pomáhá odvádět při extrémním výkonu pot od těla a udržuje tak organismus v co nejoptimálnější teplotě. Zároveň jsou na dresu i ventilační průduchy, aby bylo zachované proudění vzduchu kolem těla.

Díky technologii VaporKnit je dres o 23 procent lehčí, než předchozí sparťanské triko. Zároveň je také o 12 procent prodyšnější než předešlá verze. Dres je ušitý z recyklovaného polyesteru a jeho výroba je šetrná k životnímu prostředí.

Nový venkovní dres stojí 1890,- a k dispozici bude ještě během úterního odpoledne, dětský dres stojí 1090,-.

Zdroj: Oficiální web klubu