Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIA



Kulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

FC Viktoria Otrokovice má za sebou první jarní zápasy

25.03.2018

V neděli 25. 3. příznivci otrokovické Viktorky mohli vidět první jarní zápasy Áčka i rezervního mužstva. Áčko remizovalo s Hlučínem 0:0. Béčko vstřelilo branku ve 4. minutě, ale hosté dokázali odpovědět. Po 92. minutách následovaly penalty, které zvládl lépe Fryšták 3:4.


Úvodních deset minut patřilo domácím. Viktorka šla do protiútoku, po nepovedeném rohu hostí a v ideální situaci se ocitl Jurča, který nastřelil pouze břevno. Domácí měli prvních třicet minut více ze hry a vytvářeli si brankové situace, které bohužel neproměnili. V prvním poločase se hráči Viktorky dožadovali penalty, kterou rozhodčí nenařídil. Vyloučení hostujícího Heiníka v závěru prvního poločasu bylo oprávněné.

Tlak Viktorky byl velký i v úvodu druhého poločasu. V 68. minutě podržel domácí mužstvo brankář Semanko, kdy vychytal De Cavalhovu střelu. V 78. minutě měl na kopačkách Byrtus tutovou šanci, ale branku minul. Viktorka nepustila Hlučín do vyložených gólovek, až na pár brejků hosté neohrozili branku.

FC Viktoria Otrokovice – FC Hlučín 0:0

„Škoda remízového utkání na domácí půdě. Soupeř byl zorganizovaný a nebezpečný s Krautem, který udrží balón. My jsme měli proměnit šance, které jsme si v obou poločasech vytvořili. V první půlce břevno, tyčka a v druhé půlce šance Jasenského a Byrtuse. Šance Červenky, který poslal míč přes celou bránu, ale my to nestihli zavřít. Toto byly ty příležitosti, které jsme měli proměnit. Oni bránili, byli nebezpeční a my v závěru mohli dostat gól. Bylo to typické jarní utkání,“ komentuje start jarní části sezóny trenér Marek Sedlák.

FC Viktoria Otrokovice: Semanko – Malý, Zábojník, Jasenský (C), Chwaszcz, Vašulka, Jurča, T. Mlýnek (Bojda), Kiška (Červenka), Behan, Byrtus (Fiala)

Náhradníci: Jelínek – Škubník, Pěnička, Bahounek, Bojda, Červenka, Fiala.

FC Hlučín: Kodeš – Massaniec, Heiník (C), Málek, Fojtík, Ságner, Hudeczek, Bialek, Mac, Štefek, Kraut.

Náhradníci: Kolenko – Blinka, De Carvalho, Krejčí, Jančík



Pod vedením trenéra Jana Janči rezervní mužstvo remizovalo v základním hracím čase 1:1 s Fryštákem. Skóre otevřel ve čtvrté minutě kapitán Patrik Lendler, který po rohovém kopu vsítil jedinou branku Viktoriánů v tomto zápase. Hosté odpověděli v 18. minutě a stav utkání byl až do 92. minuty 1:1. Následovaly pokutové kopy, které zvládl lépe soupeř 3:4.

FC Viktoria Otrokovice – FC Fryšták 1:1 (3:4p)

FCVO: Repáň, Juráň, Gojš, Dobeš, Zach, Červenka P., Bahounek, Křivánek, Paták, Červenka J., Lendler (C)

střídání: Varous, Bína, Malota, Dvořáček, Marčík

Fryšták: Mikel. Gřešák, Bednařík, Skalička (C), Castanheira, Chudý, Valášek, Hřebačka, Petráš, Lahola, Vavruša

střídání: Křenek, Holý, Kolář, Bartoň

„S týmem jsem absolvoval dva tréninky a dnešní utkání. Start hodnotím negativně v tom smyslu, že jsme nevyhráli zápas, který jsme vyhrát měli. Vytvořili jsme si snad osm šancí. Branka hostí padla v podstatě nešťastně po naší chybě. Pro nás je to ztráta. Do utkání nastoupil brankář, obránce, dva záložníci a útočník z Áčka, ale bylo vidět, že s týmem nejsou sehraní. Byl bych rád, kdyby kluci co za nás pravidelně budou nastupovat, absolvovali aspoň jeden trénink v béčku. Chci, aby to mělo smysl, protože by naši kmenoví hráči viděli konkurenci, ale na druhou stranu nechci, aby to mladí hráči vzdali. Zápas odmakali všichni, s tím jsem spokojený. Věřím, že to zlomíme za týden proti Žalkovicím,“ hodnotil zápas trenér Jan Janča.

Autor: Haldinová