Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

MSFL: Týmy z Kroměřížska naplno bodovaly

19.04.2016


Vedení SK Hanácká Slavia Kroměříž před utkáním sáhlo k další změně na postu trenéra, kdy po dvoutýdenním provizorním záskoku trenérem U19 Petrem Maléřem, který se po termínované výjimce musel vrátit ke smluvním povinostem v SCM,  tým převzal trenér přípravek U6a7 David Klimek. Tento bývalý hráč Hanácké Slavie tým připravuje a koučuje za podpory A licencovaného trenéra a konzultanta Jaroslava Baďury.

Hanáci se za hodně variabliní a operativní situace dokázali dobře připravit, hodili za hlavu minulý domácí debakl od rezervy Slovácka, zabrali jako pořádný tým a odváží si z půdy Otrokovic cenné a zasloužené tři body. O jedinou branku se postaral v 69. minutě hlavou Roman Haša a rozhodl utkání. Otrokovice měly k dispozici od 79. minuty přesilovku, když byl vyloučen po přísné druhé žluté kartě Jan Silný, ale nevytvořily si žádný větší tlak ani šanci. Radovat se tak mohla početná skupina příznivců Hanáků, která dorazila na venkovní utkání. Snad se příští týden podaří Hanákům zlomit i nezdary z domácích utkání, což by proti lídrovi z Prostějova dvojnásobně potěšilo. 

FC VIKTORIA OTROKOVICE - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 0:1 (0:0)

Spartak se po prohře v Mohelnici vrátil k původní sestavě, v níž v prvních zápasech lámal své soupeře. Tentokrát k nám přicestoval celek Vyškova, se kterým jsme během jediného roku sehráli 4 zápasy. Vítězství ve Vyškově 3:2 loni na jaře, v létě v přípravě prohra 1:4 a na podzim remíza 1:1 ve Vyškově. V Hulíně naposledy – v podzimní sezóně 2014/2015 – jsme navíc s Vyškovem prohráli 1:2, když rozhodující branku Vyškované vstřelili v poslední minutě.

Utkání bylo velmi pohledné a divákům se muselo líbit. Obě mužstva předváděla útočnou hru, oba týmy jsou koneckonců zvyklé hrát na velkých hřištích.

Velkou příležitost představil Spartak v 5. minutě, kdy se vysunutý Steiner řítil do pokutového území proti brankáři Klimešovi. Ten jeho kličku vystihl a střelu srazil na rohový kop.

Spartak nicméně udeřil záhy. V 6. minutě se Pavel Postava rychle protáhl po křídle, v pokutovém území si narazil s Lacigou a brankově zakončil 1:0.

Vyškov se nenechal zahanbit a k naší brance se často vydával směle kupředu. Ve 13. minutě se Vyškovští hnali do pokutového území dokonce v přečíslení, až osamocený Jeřábek v ideální pozici namířil jen nad branku! Na to následovala 19. minuta a únik hostujícího Němečka, který centrem našel Ličku, jehož hlavička ze záklonu směřovala rovněž nad branku. 

Mnohem efektivnější byli hosté po dalším brejku v 25. minutě, zakončující Stříž nicméně vyprášil jen rukavice nachystaného Vogla. Spartak vystřihl rychlý útok v 29. minutě. Vedl jej Dominik Krhut, míč přeložil na penaltu Davidu Steinerovi, který však branku při zakončení minul. Brankář Klimeš svůj Vyškov podržel v 30. minutě. To Steiner přetlačil před pokutovým územím svého obránce, prostrčil míč na Krhuta, jehož střelu ale právě brankář Vyškova na brankové čáře vyrazil rozštěpem. Další tutovku poté nevyužil Spartak v 39. minutě. Václav Ondřejka se protáhl do pokutového území a krásnou střelou z úhlu rozezvonil břevno branky Vyškova.

I další slibné příležitosti do konce první půlky představil Spartak. V 41. minutě po autovém vhazování našel Ondřejka Postavu v pokutovém území, jeho volej směřoval nad branku. Následně ve 44. minutě Spartak zahrál standardní situaci od autové čáry, přímá střela se snesla přímo k brankáři Klimešovi, který míč vyrazil před sebe, ovšem na dorážku do opuštěné brány se již nikdo nenašel.

I ve druhém poločase byly k vidění pěkné akce na obou stranách. Vyškov v 50. minutě zahrál rohový kop, naskakující Krejčí poslal míč hlavičkou vedle branky. O minutu později to zkusil individuálně Stříž, jeho střelu znovu zachytil pozorný Marek Vogl. V 54. minutě naopak Krhut potáhl akci k pokutovému území, svůj centr nasměroval k bráně, kam nabíhali Steiner s Ondřejkou, ovšem před nimi míč odkopla pozorná obrana Vyškova. 

Mezi tři tyče se nevlezla ani další střela Davida Steinera z 61. minuty, po našem rohovém kopu, když břevno branky minula asi o metr. Efektní zakončení si poté v 65. minutě vybral Václav Ondřejka, když naskakoval nůžkami na další Krhutův centr. I tato střela směřovala nad branku. Krátce poté se Krhut znovu dral přes obránce Krejčího, který jej stáhl a za to viděl od rozhodčího žlutou kartu. Protože byla již druhá, putoval Krejčí předčasně do sprchy. Následnou standardní situaci od autové čáry rozehrál Michal Dvořáček. Míč sice zlikvidoval v první fázi brankář Klimeš, neudržel jej a volný míč do branky dorazil nakonec Václav Ondřejka 2:0.

Vyškov se ani tak v 10 lidech naděje na bod nevzdával. V 70. minutě podnikl rychlý přechod do útoku a konečnou střelu Přerovského vytlačil pohotový David Kostka nad branku. Spartak hostující bránu ohrozil ještě v 74. minutě, kdy Dvořáček našel Postavu, ale jeho střelu Klimeš vyrazil. 

Další výraznější akce oba soupeři již neukázali, a tak tři body zůstaly v Hulíně.

SK SPARTAK HULÍN – MSK VYŠKOV 2:0

Zdroj a foto: SK Hanácká Slavia, SK Spartak Hulín