Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Největší ZÁBAVU na Moravě LIVE

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

MSFL: Hanáci i Spartak vyhráli

24.04.2016


Hanáci doma potvrdili výhru z Otrokovic, opět podali velmi dobrý týmový výkon a proti vedoucímu celku tabulky MSFL naplno bodovali.

Po úvodním oťukávání v první desetiminutovce převzali domácí iniciativu, byli lepší v kombinaci s míčem a po zásluze šli do vedení. Po krásném postupném útoku si na Strašákův centr z pravé strany naskočil Haša a přesnou hlavičkou k tyči překonal Kofroně. 

Další slibné situace Hanáků pak skončili na řešení finální fáze. Prostějov se i díky výborně organizované a poctivé hře domácích nemohl dostat do hry a když se po šťastném odrazu míče do velké tutovky dostal Nekuda, tak selhal. 

Ke konci zápasu Prostějov přidal, ale prakticky do žádné šance se nepropracoval, naopak domácí měli velmi nebezpečné brejky, které ale brankou neskončili. Výhra domácích byla naprosto zasloužená.

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ  - 1.SK PROSTĚJOV 1:0 (1:0)
Branky: 28. Haša.Spartak Hulín si z Líšně přivezl tři body
Utkání 24. kola MSFL vyslalo muže Spartaku do Líšně. Do zápasu tentokrát nezasáhl Jaroslav Laciga, který si pro zranění zápas užil v pozici asistenta trenéra na lavičce a na hřišti se kapitánské pásky, pokud mne paměť neklame, snad poprvé v mistrovském zápase ujala hrající legenda Spartaku Jaroslav Zlámal. 

Domácí Líšeň je sice farmou Zbrojovky Brno, nicméně oproti podzimu stabilizovala kádr a zřejmě až tolik na posily z prvoligového týmu nespoléhá. Své řady vyztužila např. Ladislavem Nevřalou a Davidem Krškou, kteří ještě na podzim patřili do kádru Hanácké Slavie Kroměříž.

Domácí klub před samotným výkopem popřál vše nejlepší svému trenérovi a legendě Zbrojovky a vůbec české a československé kopané Josefu Mazurovi, který oslavil životní jubileum 60 let. Tímto, byť se zpožděním, přeje včerejšímu oslavenci všechno nejlepší a hodně zdraví a radosti taktéž Sportovní klub Spartak Hulín, oddíl kopané. 

Utkání příliš pěkné fotbalové podívané nepřineslo, to ale neznamená, že na pěkné šance by bylo skoupé. Opatrný začátek, kdy se téměř 12 minut na hřišti nedělo vůbec nic, následovala akce domácího Nevřali, který se protáhl po brankové čáře, předložil míč do malého vápna, odkud jej do bezpečí odkopla naše obrana.

V 17. minutě domácí zahrávali rohový kop. Ten rozehrál Krška, před brankou míč naše obrana sice odhlavičkovala, ten se však snesl jen na šestnáctku ke Královi, který jej napálil nad branku. Spartak odpověděl ve 24. minutě. To Michal Šrom výtečně potáhl po straně naši akci a centrem našel Václava Ondřejku, který však střelu vyslal nad branku. Naše chyba v rozehrávce v 26. minutě poté vyslala domácí Líšeň do brejku, ovšem zakončující Vejmělek vystřelil nad branku. 

Naopak velice pěknou akci předvedl Spartak v 32. minutě. Důrazný David Steiner se proháčkoval až před brankáře Zrzavého, který včas vyběhl, zmenšil úhel a střelu vyrazil. Na dorážku do prázdné branky se pak už nikdo z našich nenašel.

Prakticky vzápětí domácí podnikli protiútok, který vedl Krška. Se zakončením se však unáhlil a pokoušel se přehodit brankáře Vogl. Ten si na lobovaný míč počkal a s ledovým klidem se na něj natáhl a sebral jej ze vzduchu. Něco podobného pak domácí předvedli rovněž v 34. minutě, když zachytili Zlámalovu rozehrávku, přešli do protiútoku, který vedl Hanuš, ovšem se slabou přízemní střelou z hranice šestnáctky našeho brankáře nijak nezaskočil.

Spartak kontroval v 36. minutě. Důrazný Steiner vybojoval míč, našel nabíhajícího Krhuta, jenž po zemi vystřelil vedle branky. Velké emoce poté vzbudil hraniční souboj Zlámala s Milotínským v 38. minutě, po němž sudí Vojkovský nařídil přímý kop. Ten zahrál Nevřala jen k Vyskočilovi, jehož hlavička míč poslala mimo nebezpečí. 

Na tuto situaci pak navázal Spartak protiútokem v 39. minutě, který vedl Krhut. Na jeho centr naskočil Ondřejka, hlavičkoval jen vedle branky.

Spartak druhý poločas odehrál víceméně s mírnou optickou převahou, oba týmy si však i nadále počínaly poměrně bezzubě.

Dominik Krhut to v 55. minutě zkusil individuálně, jeho zakončení brankář Zrzavý vyrazil na rohový kop. Z něj slabě hlavičkoval Michal Šrom a domácí brankář i tentokrát bez problému zasáhl. V 56. minutě potáhl naši akci David Steiner, následoval ostrý Šromův centr a před nabíhajícím Dominikem Krhutem a zívající prázdnou bránou v poslední chvíli odvracel Nevřala míč do autu.

Domácí Líšeň vystřihla pěknou akci v 65. minutě, kterou ze šestnáctky zakončil povedenou střelou Fall, hustá obrana Spartaku ji nicméně zblokovala. Velice blízko ke vstřelení branky byla Líšeň v 69. minutě, kdy jsme byli ve středu pole slabší na míči, domácí přenesli hru do pokutového území a na finální dlouhý centr si šikovně naběhl Krška, který však namířil jen do boční sítě naší branky. 

V 79. minutě ještě přetlačil Ondřejka Krále před pokutovým územím a nakonec namířil vedle domácí branky. To už bylo jasné, že v tomto zápase velkou brankovou přestřelku neuvidíme.

Vedení na svou stranu mohli strhnout předně domácí. V 83. minutě se takto zjevil v úhlu před Voglem Krška, jeho střelu Marek ale vyrazil a následná dorážka putovala jen do boční sítě.

Zakrátko podnik útok Spartak na druhé straně. Míč putoval přes Vyskočila k Tomáši Matouškovi, který za šestnáctkou napřáhl a vypálil na brankáře Zrzavého. Ten střelu sice zasáhl, dokázal ji však již jen usměrnit k tyči. 

Domácí vrhli síly do útoku ve snaze výsledek korigovat. Na to jim však zbývalo již příliš málo času. Spartak se poté objevil ještě v slibné příležitosti, kterou si v 86. minutě svými kličkami připravil Pavel Postava. Jeho slabou střelu však brankář Zrzavý zlikvidoval.

Hodnocení trenéra Lehkoživa
Jsem spokojený jenom za body, protože náš výkon vůbec nebyl optimální. Myslím si dokonce, že to byl náš nejslabší výkon na jaře. Domácí toho naštěstí ale nevyužili a šťastným gólem si z Líšně odvážíme tři body. Musíme nicméně náš výkon do dalších zápasů zlepšit, protože příště už by to na body nemuselo stačit.


SK LÍŠEŇ - SK SPARTAK HULÍN 0:1
Branka:  83. Matoušek


Zdroj a foto: oficiální stránky klubů SK Hanácká Slavia Kroměříž a SK Spartak Hulín