Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIA



Kulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Mistrovství světa 2018 bude bez české reprezentace

05.09.2017

Mistrovství světa 2018 bude bez české reprezentace. Po prohře 0:2 v Belfastu se Severním Irskem už nemá národní tým ani teoretickou naději na druhé místo ve skupině a postup do baráže.
Ostrované rozhodli utkání v Belfastu už v první půli, kdy se po standardkách prosadili Jonny Evans a Chris Brunt, a získali definitivu druhé příčky.

Reprezentace se v tabulce propadla na čtvrté místo o bod za Ázerbájdžán, se kterým ji čeká 5. října předposlední zápas kvalifikace. Skupinu národní celek uzavře o tři dny později doma proti San Marinu.

Trenér Karel Jarolím stejně jako při pátečním zápase s obhájcem trofeje Německem vsadil na pětičlennou obranu a jedinou změnu v základní sestavě udělal na pravém kraji zálohy, kde místo Kopice začal Krejčí.

Severní Irsko Čechům od úvodu přenechalo střed pole a hosté dlouhé minuty drželi balon, jenže k šancím to vůbec nevedlo.

Naopak domácí z první možnosti udeřili. Suchý v 28. minutě odvrátil centr z rohu před vápno, ale Norwood vrátil balon do ohně, hostům selhala ofsajdová past a osamocený Evans zády k brance překonal Vaclíka. Domácí stoper dal druhý reprezentační gól a první od března 2009.

Odpovědět se pokusil Souček, ale mířil mimo. Naděje na baráž se Čechům začala rozplývat v 41. minutě. Italský rozhodčí Orsato poněkolikáté pustil ostrý zákrok domácích, následoval rychlý brejk, který zastavil Novák jen za cenu faulu a Brunt z poměrně velké dálky střelou k tyči zvýšil.

Češi sice drželi balon skoro 70 procent času, ale první větší šanci měli až po hodině hry, kdy centr střídajícího Hušbauera prolétl těsně kolem Krmenčíka a domácí gólman raději vyrazil balon na roh.

Po přestávce se hrálo téměř výhradně před severoirským vápnem, ale domácí obrana byla nepropustná a v sedmém z osmi utkání této kvalifikace neinkasovala. Domácí dohrávali v elektrizující atmosféře a vedle jistoty druhého místa se radovali i z první výhry nad Čechy od roku 1958.

Zdroj: Oficiální web fotbalu