Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Největší ZÁBAVU na Moravě LIVE

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

MSFL: Spartak vyhrál, Slavia remizovala

16.05.2016


Další cenný bod si z Třebíče přivezli fotbalisté SK Hanácké Slavie Kroměříž. 26. kole Moravskoslezské fotbalové ligy remizovala Slavia s domácím HFK Třebíč 2:2. O branky se postarali hráči Jeleček a Silný.

Komentář trenéra Davida Klimka: 
Do Třebíče jsme jeli s cílem potvrdit formu z předcházejících zápasů. Nastoupili jsme ve stejné sestavě jako minulý domácí zápas s Uničovem se základním rozestavení 4-4-2. 

Od první minuty jsme měli mírnější převahu v držení míče. Bohužel i přes tuto převahu a zároveň dobře organizovanou obranu domácích jsme si nedokázali vytvořit slibnou šanci, ze které bychom dokázali vstřelit gól. Naopak domácí se po našem prohraném souboji a ztrátě míče ve středu hřiště, dostali k zakončení a vstřelili úvodní branku utkání. 

Na to jsme dokázali ještě do poločasu zareagovat.  Po akci na pravé straně hřiště a následném centru do pokutového území domácích, jsme dokázali dát vyrovnávací gól, který vsítil Jeleček.

Do druhé půle jsme šli s tím, že naše snaha bude hrát po stranách hřiště, z důvodu velmi hustého obranného bloku domácích. 

Hned na začátku druhé půle se nám podařilo sice vstřelit Silným vedoucí branku, což byla, bohužel, jediná věc, která se nám směrem dopředu ve druhé půli povedla.

Celý druhý poločas jsme dobývali branku domácích, ale bez vyložené šance a gólového efektu. Naopak domácí využili standardní situace ke vstřelení vyrovnávací branky. 

Závěrem i přes naši mírnou převahu po celý zápas, ale dobře organizovanou a zodpovědnou hru domácích jsme si za předvedený výkon víc jak jeden bod nezasloužili a je potřeba si připravit na další mistrovské utkání s Velkým Meziříčím.

HFK TŘEBÍČ - SK HANÁCKÁ SLAVIA 2:2


Spartak Hulín si podal kandidáta na titul
Utkání  SK Spartaku Hulín a MFK Vítkovice nabídlo dva odlišné poločasy, co se tempa hry a šancí týče. V prvním poločase se dlouhé minuty nic nedělo. V 10. minutě se sice Steiner drze protáhl do pokutového území s tím, že jeho střelu hostující brankář Krbeček vyrazil, další zajímavou akci si však aktéři nachystali zas až na 19. minutu. To Vítkovice zahrály standardní situaci, ze které vyšla maximálně zblokovaná střela.

Na to navázal Spartak v 21. minutě, kdy po důrazném Krhutově průniku zasahoval proti ostrému centru brankář Krbeček, míč jsme však znovu získali na kopačky a Dvořáček střílel nad branku. Poté se na hřišti zase něco dělo až ve 32. minutě, to hosté opakovaně zahrávali rohový kop a jejich kapitán Dvořák nebezpečně vyslal střelu nad naši branku. 

V 39. minutě už alespoň zahřmělo gólově. Spartak podnikl výpad, který vedl Postava, předal míč Krhutovi, na jeho centr se sice Krbeček ještě natáhl, dobře postavený Steiner už ale neomylně poslal odražený míč do sítě 1:0. Zakrátko to bylo pro Hulín ještě veselejší. V 42. minutě vyslal Steiner Ondřejku do samostatného nájezdu, který situaci dobře zužitkoval a poslal Spartak do dvoubrankového vedení 2:0.

Druhý poločas přinesl zajímavější podívanou. Hned v úvodu hosté snížili. V 48. minutě Kovařík jednoduše napřáhl za šestnáctkou a míč zapadl k přední tyči 2:1.

Spartak odpověděl Ondřejkou v 50. minutě, který se opět hrnul proti brance Vítkovic, bránící Metelka jej však na poslední chvíli v pokutovém území zablokoval. Pěknou příležitost si vypracovaly Vítkovice naopak v 53. minutě po rohovém kopu, hlavičkující Gebauer ale poslal míč vedle brány. 

Pořádnou starost hostujícímu Krbečkovi napáchala jedovatá střela Dvořáčka z 55. minuty, kterou se však nakonec brankář Vítkovic zaskočit nenechal. Pořádný závar poté přišel v 56. minuty, kdy Krhut vystihl přihrávku, vřítil se do pokutového území. Pohotový Krbeček jeho střelu nohama vyrazil, míč jsme znovu získali na své kopačky. Steiner poté prošel do pokutového území a přízemní centr před bránou Pavel Postava jen těsně minul na malém vápně. 

Sekvenci výrazných akcí této části hry poté ukončil v 64. minutě Dominik Krhut, který se vřítil do pokutového území, ale jeho střelu z úhlu Krbeček vyrazil jen na rohový kop. Poté se dlouhé minuty opět nic zvláštního na hřišti nedělo. Výjimkou byla 79. minuta, rohový kop Spartaku a závar, po němž Zlámal namířil vedle svou střelu, po které se Krbeček jen marně natahoval. Mimo tyče šla i křížná střela Michala Šroma v 82. minutě, jenž takto zakončil svůj dravý průnik do pokutového území.

Spartak si konečným vítězstvím 2:1 připsal další tři body v tabulce. V této chvíli je tým 4 body za historickým maximem zisku 48 bodů v MSFL. V dalším kole jej čeká mužstvo Třebíče.

SK SPARTAK HULÍN - MFK VÍTKOVICE 2:1

Zdroj a foto: oficiální stránky klubů