Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kroměřížští hokejisté přehráli vysoko Uherské Hradiště

12.02.2024

Roli favorita berou Hanáci vážně, iniciativy se v domácím klání s Hradištěm chopí od začátku. Ve 3. minutě má skvěle najeto Lukáš Kaukič, ale netrefí. V 5. minutě ho zastoupí přímočarý Zavřel, a vedeme! V 7. minutě lapí dvě gólovky náš brankář Ríša Pražan. V 11. minutě dostojí svým zkušenostem Jarda Jelínek. Z mezikruží elegantně vymete skulinu branky hostů. 2:0! Ani Hradiště se nezdráhá útočit, zvláště ve své přesilovce. V 15. minutě z ní vytěží snížení na 2:1. Vzápětí ovšem udeří z hole Kaukičovy a vedeme zas o dva góly. V 19. minutě čelíme brejku, který se obratem mění v brejk náš a Petr Jurča jistí čtvrtou trefu. 4:1!
 
Brankou uvedeme 2. třetinu... Dominik Matula dostane časoprostor v útočném pásmu a vtipně obhazuje gólmana střelou k levé tyči. Za chvilku plní střeleckou normu Lukáš Světlík. Hosté však hned korigují na 6:2. Potřetí se ve 27. minutě trefí soupeř v přesilovce. Nicméně jsme neodbytní a za minutu vylepšíme náskok na 7:3. Vypracované akci a přesné přihrávce Rosendorfa mohl David Hubík jen nastavit hokejku... Ve 33. minutě pokryje Ríša Pražan trestné střílení. Na 8:3 zvedá skóre svojí druhou brankou nepokrytý Světlík. Hosté ale rychle odpoví na 8:4. Následně skóruje Luboš Rosendorf, takže nás do 3. třetiny doprovodí náskok pěti branek!
 
Desáté trefě Kroměříže předchází utěšený tlak, který trval 5 minut skoro nepřetržitě. Autorem 10. kusu je Jirka Podešva. V 51. minutě obdržíme 5. přesný zásah, unikne nám borec v naší vlastní přesilovce. O další trefu se už hlásí Petr Jurča, v 53. minutě přisype na 11:5. V 55. minutě uzavře tučný gólový účet branka Dominika Matuly. 12:5!
 
Krajská liga mužů
HK Kroměříž – HC Uherské Hradiště 12:5 (4:1, 5:3, 3:1)
 
Branky (asistence) HK Kroměříž:
Zavřel (R. Šťastný, Matula), Jelínek (Zavřel, J. Jergl), Kaukič (Hradil, Vávra), Jurča (Kaukič), Matula (Jelínek, J. Jergl), Světlík (Podešva, Strýček), Hubík (Rosendorf, Světlík), Světlík (Strýček, Hubík), Rosendorf (Strýček, Podešva), Podešva (Strýček), Jurča (Matula), Matula
 
Sestava:
Fajgl – J. Jergl, R. Šťastný – Strýček, Rosendorf – Augustín, Vávra – Dom. Opravil – Zavřel, Jelínek, Matula – Hubík, Podešva, Světlík – Kaukič, Hradil, Jurča – Dan Opravil

Trenér:
Bc. Zdeněk Bečka

Příští zápasy našich Hanáků!
venku – sobota 17. 2. od 17:00 s HC Brumov-Bylnice
doma – 1. čtvrtfinále play-off
 
Zdroj: HK Kroměříž