Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Hokejová Kroměříž podruhé v sezoně prohrála s Prostějovem

05.02.2024

Muži Prostějova se revanšovali domácím fandům za podzimní porážku s Kroměříží a vyhráli druhé derby ze tří. Naši chlapi dvě třetiny stahovali těsné manko, aby se v polovině 3. části dostali do vedení! Bohužel vzalo rychle za své, domácí otočí na 6:4, zvítězí po vypjatém závěru 6:5. Pravděpodobně vyhrají základní část Krajské ligy mužů, právě před námi. Útočník Matěj Zabloudil nám vstřelil dnes 5 branek.

Začátek duelu ovlivní 4. minuta. Jsme vyloučeni, jdeme do čtyř a Prostějov bez prodlení otevírá skóre. Utkání je bojovné, v ničem si s favoritem nezadáme, do konce 1. třetiny jsou oba celky dvakrát poslány do oslabení.

Ve 29. minutě zvyšuje Prostějov na rozdíl dvou gólů, ovšem jeho radost dlouho nepotrvá. Ve 34. minutě ho zaskočí střelecký kousek Lukáše Světlíka, z přihrávek Hubíka a Matějky. Domácí rychle kontrují brankou na 3:1, proměňují znovu přesilovku. V okamžení se ale prosadí Jan Matějka, namazal mu Luboš Rosendorf. Snížení na 3:2 staví před týmy zcela otevřenou 3. třetinu...

V té úřaduje ve 49. minutě opět Rosendorf, tentokráte střelecky. Za pouhé dvě minuty zužitkujeme dvojnásobnou přesilovku a Adam Hradil nás posílá do vedení 3:4! Naneštěstí mančaft Prostějova právě teď ukáže svou sílu a během minuty dvěma trefami strhne skóre zase k sobě. Tři minuty před koncem přidá šestou pojistku. Závěr je nervózní, těsně před sirénou padnou 3 tresty. My ještě stihneme krásnou branku Zavřelovu, jako částečné zmírnění porážky.

Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlínska
SK Prostějov 1913 – HK Kroměříž 6:5 (1:0, 2:2, 3:3)

Branky (asistence) HK Kroměříž:
Světlík (Hubík, Matějka), Matějka (Rosendorf), Rosendorf (Světlík), Hradil (Kaukič, Jurča), Zavřel (Hubík)

Sestava:
Fajgl – J. Jergl, R. Šťastný – Strýček, Rosendorf – Augustín, Vávra – Zavřel, Jelínek, Matula – Hubík, Matějka, Světlík – Kaukič, Podešva, Jurča – Hradil

Trenér:
Bc. Zdeněk Bečka

Příští zápasy našich Hanáků!
doma – sobota 10. 2. od 17:00 s HC Uherské Hradiště
venku – sobota 17. 2. od 17:00 s HC Brumov-Bylnice
doma – 1. čtvrtfinále play-off

Zdroj: HK Kroměříž