Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kroměříž porazila Břeclav 9:0

29.01.2024

Roli favorita chtěla dostát Kroměříž od prvních minut domácího klání s Břeclaví... Utočíme, míříme vpřed, střílíme. Přesto mají tutovou příležitost hosté, v 6. minutě razítkují tyčku. Od deváté ale hrajeme přesilovku, kterou posléze zúročí Lukáš Světlík. 1:0 vedeme v 11. minutě! Předvádíme ofenzivní hokej, břeclavští Lvi přestávají bruslit, vkládat myšlenku do přihrávek. V 17. minutě nezvratně a zaslouženě přidá hostům na 2:0 Patrik Zavřel, po individuální akci. Z prvního kontru poté udeříme potřetí, branku si vychutná aktivní Jan Matějka. Opomenut nechce zůstat Petr Jurča, v 18. minutě zatápí na 4:0! Tři trefy během dvou minut...

Více ze hry máme i zkraje 2. třetiny. Od 24. minuty pohání Hanáky přesilovka. V té vyšle Petr Jurča pumelici pod břevno, která ve svém trysku vyletí zas ven... 5:0! Vzápětí je zprava neomylný ideálně nabruslený Hubík. Břeclav mění své Lvy v kleci... V polovině duelu spaluje ve vlastním oslabení přečíslení dva na jednoho Jurča. Následně přestřelí z typického průniku Zavřel. Ve 39. minutě se zaskvěje náš brankář Fajgl, lapí nebezpečné sólo. Vtom už skóruje obránce Šťastný, s velkým gustem upraví na 7:0!

Třetí pasáž zahájí břeclavští Lvi krapet lépe. Důrazněji napadají, přidají v pohybu. Co je to platné – ve 47. minutě jim přisype osmý kus hokejka Augustínova... V 53. minutě mohli Lvi konečně vsítit gól, ale Tom Fajgl vyčapá brejk "dvou na nikoho". V 55. minutě dožene zběsile se vracející Zavřel manko celého středního pásma a před bránou vytlačí soupeře ze střelecké pozice! Dvě minuty před koncem dává na 9:0 hattrickem Jurča. Poslední půlminutu jsme ve dvojitém oslabení, takže tu vyvolávanou "desítku" už nestihneme. Udržíme zato čisté konto!