Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kroměřížští hokejisté zvítězili nad Uherským Brodem

22.01.2024

Hned v 1. minutě utkání s Uherským Brodem nás podrží brankář Fajgl, když pokryje sólo hráče Spartaku. Ale za minutu a pár vteřin k tomu už vedeme! Prosadí se Lukáš Světlík. Hosté z Brodu mají ošidné protiútoky, jejich útoky jsou málo čitelné. V 6. minutě vystihne nový sólový průnik Tom Fajgl. Následuje faul na našeho brankáře a naše oplácení... V 9. minutě už se s akcí "nepárá" Paťa Zavřel, nabije kanonýru Jerglovi, který zvyšuje na 2:0! Jsme teď aktivnější, lepší. V 16. minutě rozeberou obranu Brodu Jelínek se Zavřelem, Patrik upraví už na 3:0! Zbytek 1. třetiny je ve znamení naší hry "na jednu bránu".

Útočně začneme 2. část... Ve 23. minutě hosty sevřeme a rozpohybujeme, Petr Jurča však nezamete puk do prázdné. Vzápětí je zblokována střela Světlíkova. Ve 26. minutě už Jurča s Kaukičem asistují u trefy Vávrovy. Hanáci unikají soupeři na 4:0! Hned nato napálí Patrik Zavřel tyčku. Poté ubráníme oslabení. Následně zmáčkneme hosty na 2 minuty jako v přesilovce. Jenže nestřílíme! Ve 34. minutě nevyjde důrazný průnik střelecky Zavřelovi. Ve 36. minutě nekončí brankou lahůdková souhra Jelínka se Zavřelem. Ve 40. minutě otevřeme sérii asi šesti rychlých přihrávek, opět ale bez efektu...

Ve 43. minutě zazáří kombinace útočné řady Kaukič, Jurča, Podešva a posledně jmenovaný vyšívá "bůra", náskok 5:0! Za minutu ale sníží Brod na 5:1... Poté se prosadí Spartak v kontru tři na dva. 5:2! 6:2 však na tabuli zazáří v okamžení, zásluhou Lukáše Kaukiče... Viděli jsme 4 góly za 5 minut!!! V 54. minutě cloní borec Brodu brankáři Fajglovi, je z toho trefa na 6:3. V této chvíli snad ještě věří Brod ve zvrat... Jenže stačí dát slovo Jurčovi, který odzátkuje zklamání hostů sedmým přesným pokusem! Závěr je herně otevřený, ale mírně nervózní, vidíme i bitku. Výhru si pohlídáme s přehledem. Ani za stavu 6:3 žádný fanda nepochyboval!

Krajská liga mužů
HK Kroměříž – HC Spartak Uherský Brod 7:3 (3:0, 1:0, 3:3)

Branky (asistence) HK Kroměříž:
Světlík (Matějka, Strýček), J. Jergl (Zavřel, Hradil), Zavřel (Jelínek, J. Jergl), Vávra (Kaukič, Jurča), Podešva (Jurča, Kaukič), Kaukič (Podešva, Jurča), Jurča (Zavřel)

Sestava:
Fajgl – J. Jergl, R. Šťastný – Strýček, Rosendorf – Augustín, Vávra – Zavřel, Jelínek, Hradil – Hubík, Matějka, Světlík – Kaukič, Podešva, Jurča – Matula, Jan Morev

Trenér:
Bc. Zdeněk Bečka

Příští zápasy našich Hanáků!
doma – sobota 27. 1. od 17:00 s HC Lvi Fosfa Břeclav
venku – neděle 4. 2. od 17:00 s SK Prostějov 1913
doma – sobota 10. 2. od 17:00 s HC Uherské Hradiště
venku – základní část ligy končíme v Brumově-Bylnici

Zdroj: HK Kroměříž