Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Začala hokejová krajská liga. HK Kroměříž nastřílel dvanáct branek Blansku

18.09.2023

Začala hokejová krajská liga. Dali jsme dvanáctku Blansku!

 
V sobotu Hanáci otevřeli ligovou soutěž výraznou výhrou 12:5 nad hostujícími Dynamiters. První třetina se hrála zcela v naší režii, zvolnili jsme od 15. minuty, za stavu 3:0. Druhá třetina připomínala místy naši exhibici, opět jsme mohli vstřelit branek více, než kolik se vepsalo do skóre. V závěru 2. části koriguje soupeř na 7:1. Třetí dějství je trochu "bláznivé", s chybami na obou stranách, z čehož plyne divoký stav konečný 12:5! Příští kolo hrajeme v sobotu 23. 9. v Boskovicích, tady se pak v sobotu 30. 9. představí od 17:00 silný Ostroh.
 
Proti hostům z Blanska jsme si vytvořili tlak od začátku. Zprvu nápor menší, od 5. minuty silnější a trvalý. Gólu se tribuny dočkají v 6. minutě hned po buly, na ose Šťastný, Jergl, střílející Světlík. Vedení ani nestačíme vstřebat a s podílem Hubíka a Matějky skóruje Dominik Matula! V 10. minutě zvýšíme už na 3:0, po průjezdu Jurči přes všechna pásma. V 15. minutě netrefíme ideálně nájezd ze hry.
 
Převaha našich barev pokračuje, ve 23. minutě dává Patrik Zavřel čtvrtý gól. Ve 25. minutě si vynutíme přesilovku, kterou rychle ukončí tvrdá rána Jurčova z ostrého úhlu. 5:0! Ve 32. minutě se ocitá před kasou sám Matula, povodí si gólmana, ten však mezírku neukáže. O minutu později připomene svůj střelecký kalibr gólovou peckou Jirka Jergl. 6:0. Ve 36. minutě má těžký zákrok brankář Tom Fajgl. Vzápětí skóruje do prázdné kapitán Hubík, po precizní křížné přihrávce Matějky. Na konci 2. třetiny jsme vyloučeni a přesilovkou Blansko sníží na 7:1.
 
Třetí třetina nabídne hokej "bezstarostný", i když Blansko přidá a trochu přitvrdí. Gólů je "až dost", vyhrajeme 3. dějství 5:4.
 
Krajská liga mužů
HK Kroměříž – Dynamiters Blansko HK 12:5 (3:0, 4:1, 5:4)
 
Branky (asistence) HK Kroměříž:
Světlík (J. Jergl, R. Šťastný), Matula (Matějka, Hubík), Jurča (Zavřel, Strýček), Zavřel (Podešva, Augustín), Jurča (Augustín), J. Jergl (Světlík, Jelínek), Hubík (Matějka, Matula), Zavřel (Jurča), Hradil (Jelínek, J. Jergl), Hradil (R. Šťastný, Světlík), Hubík (Matějka), Světlík (R. Šťastný, Jelínek)
 
Sestava:
Fajgl (R. Pražan) – Augustín, Vávra, Strýček, Nesrsta, J. Jergl, R. Šťastný, Rosendorf – Matula, Hubík, Matějka, Zavřel, Jelínek, Jurča, Podešva, Hradil, Světlík, Lavička, Jan Morev
 
Trenér:
Bc. Zdeněk Bečka
 
Příští zápasy našich Hanáků!
venku – v sobotu 23. 9. od 17:00 v Boskovicích
doma – v sobotu 30. 9. od 17:00 proti Uherskému Ostrohu