Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Z republikových šampionátu mládeže si holešovští vzpěrači odvezli zatím 6 medailí

08.09.2023

O prázdninách skončila pro vzpěrače první půlka jejich soutěžní sezony. Ještě před tím však v červnu proběhly dva republikové šampionáty. Začátkem června se v Horní Suché uskutečnilo Mistrovství ČR do 17 let a o dva týdny později se v Chebu konalo Mistrovství ČR do 23 let. Na obou národních šampionátech měl Holešov své zástupce.

Na Mistrovství ČR juniorů a juniorek do 17 let odcestovaly z Holešova dvě talentované juniorky. V kategorii do 55 kg zde soutěžila Anna Homolová, která svým výkonem 52 kg v trhu a 64 kg v nadhozu obsadila 3. příčku. Lépe se umístila její oddílová kolegyně Marie Doláková, která v kategorii do 76 kg vybojovala za výkon 88 kg v olympijském dvojboji 1. místo a stala se tak Mistryní ČR pro rok 2023.

V nejstarší juniorské kategorii do 23 let reprezentovali Holešov na národním šampionátu dva junioři a dvě juniorky. První se představila v kategorii do 64 kg Simona Rančev, která svým 47 kg v trhu a 66 kg v nadhozu vybojovala stříbrnou medaili. V kategorii do 87 kg reprezentovala Holešov Pavlína Šedá, která za výkon 82 kg v trhu a 96 kg v nadhozu získala 1. místo a titul mistryně ČR. Oba naši junioři se potkali v hmotnostní kategorii do 89 kg. David Kolář zde za svůj výkon 121 kg v trhu a 152 kg v nadhozu vybojoval 2. příčku. O něco lepší byl jeho týmový kolega Martin Novotný, který si za výkon 130 kg v trhu a 157 kg v nadhozu odvezl 1. místo a titul mistra republiky.

Do konce roku čekají holešovské vzpěrače ještě čtyři individuální republikové šampionáty a dvě Mistrovství ČR družstev. Rádi bychom Vás pozvali na ten největší z nich, kterým je Mistrovství ČR mužů a žen, které se bude konat 30.9 a 1.10 v prostorách holešovské Sokolovny. Těšit se můžete na souboje mezi nejlepšími českými vzpěrači a vzpěračkami, kteří budou bojovat o svá místa na Letních olympijských hrách 2024 v Paříži. Přijďte podpořit domácí závodníky a zažijte silnou atmosféru plnou úžasných sportovních výkonů.