Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Tenisové výsledky ze zápasů TK Bajda Kroměříž

03.05.2023

Začátek antukové sezóny  v závodním tenisu  patří zejména týmovým  smíšeným soutěžím  družstev  tenisových klubů v celé ČR, která se koná  vždy od května do června.

O víkendu sehrálo v prvním kole soutěže  své zápasy 6 družstev klubu TC BAJDA Kroměříž. Nejvíce se dařilo  družstvu dospělých a mladšího žactva “A“.

Družstvo dospělých, které hraje druhým rokem vysokou republikovou soutěž 2. ligu, bojovalo na domácích kurtech s družstvem z Otrokovic. Vítězství kroměřížských tenistů se zrodilo již po dvouhrách, kdy se ve většině velmi vyrovnaných zápasech podařilo domácím tenistům po výborných výkonech zvítězit a získat 5 bodů. Závěrečné čtyřhry, ve kterých se více tentokrát dařilo otrokovickým hráčům, znamenaly jen kosmetickou úpravu výsledku, který skončil  konečným vítězstvím domácích 5:4.

 

Z prvního vítězství v soutěži se radovalo i družstvo  mladšího žactva „A“, které zdolalo družstvo BTK Brno. Jak děvčata tak i chlapci  statečně  bojovali  o každý fiftýn ve dvouhrách i  ve čtyřhrách a zaslouženě nakonec zvítězili výsledkem 6:3.

 

Zbývající družstva byla tentokrát ve většině případech bohužel značně oslabena díky vysoké nemocnosti hráčů, a to se projevilo i na konečné, mnohdy velmi těsné prohře v zápasech. Platí to  zejména v případě družstva dorostu „A“, které podlehlo tenistům Slovácka 4:5. Také zápas v nejvyšší soutěži staršího žactva „A“ (lize) s břeclavským družstvem TC BORS CLUB  skončil výsledkem 3:6, dorost "B" prohrál v Otrokovicích 0:9 a mladší žactvo  "B" ve Zlíně 0:6.