Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Fotbalové derby mezi FC Slovácko a FC Zlín vyhrálo Slovácko.

20.03.2023

Úvod utkání dal zápasu jasný spád. Fillo obdržel ve 4. minutě červenou kartu a bylo to hned znát. Slovácko šlo totiž už v 16. minutě do vedení. Rychlý gól + početní výhoda posadila zlínského rivala na koně. Na začátku druhého poločasu přidal druhý gól a branka z 69. minuty na 0:3 z pohledu Zlína byla pro ševce konečnou. Zlínští odjíždí z Uherského Hradiště s porážkou 0:3.

1. FC SLOVÁCKO

3:0

1:0

24. kolo - FORTUNA:LIGA, 19.3.2023, 15.00 hod.
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty

FC TRINITY ZLÍN

Branky: 16. Kim (Petržela), 46. Kim (Petržela), 69. Petržela (M. Kadlec) ŽK: 24. R. Hrubý (ZLN) ČK: 4. Fillo (ZLN)
Rozhodčí: D. Starý – L. Machač, M. Podaný | VAR: P. Orel | AVAR: D. Černý
Počet diváků: 6019

1. FC Slovácko: Nguyen – Reinberk (76. Trávník), Hofmann, M. Kadlec (C) – Siňavskij, Daníček, Havlík, Doski (46. Kalabiška) – Petržela (84. P. Juroška), Mihálik (73. Šašinka), Kim (72. Brandner).

FC Trinity Zlín: Rakovan – Cedidla (64. J. Hellebrand), Simerský, V. Procházka (C), Bartošák – Fillo, Hlinka (82. Slončík), Didiba, R. Hrubý (46. Y. Dramé), Čanturišvili (74. Fantiš) – L. Kozák (74. Balaj).

Hned v úvodu utkání přišel pro ševce velký problém. Martin Fillo předvedl ostrý zákrok ve středu hřiště na Hofmana a viděl žlutou kartu. Ovšem po poradě s VAR rozhodčí svůj verdikt přehodnotil a Fillo obdržel rovnou kartu červenou. Zlínští tedy od čtvrté minuty hráli v oslabení. V osmé minutě natáhl ke střele z dálky Kim a Rakovan musel k zemi, aby jeho pokus schoval do rukavic. V patnácté minutě zahrávali domácí roh, který musel odklízet Hlinka na malém vápně. Slovácko bylo hned od začátku hodně aktivní.

V šestnácté minutě byl tlak domácích přetaven v branku. Ševci přišli ve vápně o balón, kterého se zmocnil Petržela. Ten předal míč do středu šestnáctky, kam si naběhl Bin Seugn Kim a v luxusní pozici se nemýlil. Míč uklidil k tyči a Slovácko vedlo 1:0. Chvíli poté opět zahrozil Kim. Ten dostal pas za obranu, pokusil se zaskočit Rakovana, ale zlínský brankář se stihl roztáhnout a vytáhnout balón na roh.

Ve 27. minutě musel Zlín opět zachraňovat Rakovan. Ten vyškrábnul ránu Reinberka, který napřáhl kousek za vápnem a mířil pod břevno. Za okamžik musel být Rakovan zase v pozoru. Tentokrát natáhl k dělovce Sinjavskij, ale jeho rána šla kousek vedle tyče. Ve 40. minutě zahrávali domácí přímý kop. K míči se postavil Havlík a namířil to přímo pod horní tyčku, ale pozorný Rakovan vytěsnil jeho střelu na roh. Na konci poločasu ještě ševci přežili dvě nebezpečné situace kolem své brány. Po první půli se tak šlo do šaten za stavu 1:0 pro zlínského rivala.

Stejně jako v prvním poločase, tak i tentokrát začalo lépe první poločas Slovácko. Petržela proběhl až do vápna, kde předal balón na vrchol vápna. Tam se do rány z první opřel Bin Seugn Kim a zamířil přesně k tyči. Byl to jeho druhý gól v utkání a domácí díky němu vedli už 2:0.

V 50. minutě poslal do brejku Kim Mihálika. Ten šel na branku ze strany, ale balón se mu trochu zapletl pod nohama a s následnou střelou si Rakovan zvádl poradit. V 57. minutě vypálil z hranice vápna Vakho, ale jeho střelu zblokovala obrana. Ševci tak dál čekali na svou první střelu na branku. O dvě minuty později načechral Vakho centr před bránu a Ngyuen měl velké potíže, aby míč ustrážil před dotírajícím Kozákem.

V 68. minutě se ševci dostali do problémů úplně sami, když Simerský stíhal balón za obranu. Chtěl ho lehce přihrát na Rakovana, ale poslal až příliš prudký pas. Rakovan ho nestihl a míč kousek podél tyče doputoval na roh. A po něm mohli domácí opět slavit. Milan Petržela dostal míč ve středu vápna, opřel se do rány a ta skončila za bezmocným brankážem Zlína - 3:0 pro domácí celek.

Po třetí brance Slovácka už se zápas víceméně jen dohrával. Domácí dotáhli utkání do vítězného konce a ševci musí zkousnout hořkou prorážku 0:3.