Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kroměřížští hokejisté se v Brně drželi. Technika Brno potvrdila svou sílu.

09.03.2023

Kroměřížští hokejisté neuspěli v 1. zápase finálové série play-off. Technika byla doma favoritem, už pro suverénní hru a výsledky v základní části Krajské ligy mužů. Přesto se Hanáci nedali a šlapali do toho jaksepatří. Bohužel inkasují hned ve 2. minutě. Brno vidí klasický obrázek bitvy v play-off, Technika se nežene v oporách vpřed, ale hraje svědomitě, z jistých pozic vzadu, s minimem chyb. Druhý gól přidá ve 25. minutě. To se již blíží chvíle naše, Jelínek namaže na branku Augustínovi. Bohužel náš sok přidá do pauzy gól další, vede 3:1. Vpád do 3. třetiny a náš návrat do zápasu způsobí pak trefa Světlíkova, ze 41. minuty... Bohužel to bude málo, vyrovnání nepřijde. V 53. minutě pečetí domácí na 4:2. Další (z pěti možných) klání série se stěhuje do Kroměříže, kde se chceme postavit brněnské vozbě hokejovým umem a hlavně vůlí živenou historickou chvílí a svým skvělým publikem. V pátek 10. 3. od 18:00!

Začátek utkání hokejistům Kroměříže nevyšel. Hned ve druhé minutě zapomněli Hanáci za obrannou linií útočníka Techniky, a ten v úniku sám na gólmana bez problémů promění. 1:0. Po zbytek třetiny jsou domácí nebezpečnější a hosté se jen těžko dokážou prosadit do nějaké výraznější šance. Větší ohrožení domácí svatyně přijde až v závěru třetiny. Jirka Jergl zůstane osamocen před brankovištěm, ale jeho střelecký pokus z bezprostřední blízkosti brankář zneškodní.

Po vyrovnaném úvodu druhé části přijde trest pro hosty a Technika přesilovku bleskurychle využije. 2:0. Brno hraje úplně jinak než ve vzájemných zápasech základní části, nehrne se nijak bláznivě do útoku, ale vychází ze zajištěné obrany, což Hanákům moc nesvědčí a jen těžko se dostávají do šancí. V polovině třetiny domácí zahodí obrovskou šanci, když netrefí poloprázdnou bránu. Až v dalším průběhu hry se konečně dočkají radosti kroměřížští fanoušci. Jarda Jelínek zatáhne puk do útočné třetiny, předá ho Patriku Augustínovi, a ten střelou z mezikruží snižuje. 2:1. Hanáci se konečně nadechují a dostanou hráče Techniky pod mírný tlak. Šance na vyrovnání zhatí sudí nesmyslným vyloučením Pati Zavřela. Jeho faul viděl snad jen on sám. V následné početní výhodě ukáže brněnská Technika svoji sehranost. Rychlá kombinace, střela od modré a je to 3:1.

Vstup do třetí třetiny nám vyjde výborně. Lukin Světlík nenápadnou střelou překvapí brankáře domácích, takže rázem ztrácíme jedinou branku! 3:2. Bohužel se opakuje stejný scénář jako na konci druhé části. Když už jsou Hanáci na dostřel a mají šance, rozhodčí opět hodně přísně trestá a posílá kroměřížského hráče na trestnou lavici. Tentokrát přesilovku Techniky ubráníme a po jejím skončení se v útoku na levém kruhu ocitne v obrovské šanci Honza Morev! Neprostřelí ovšem brankáře. Poté musí několikrát tým podržet gólman Fajgl svými zákroky. Hanáci se snaží a bojují o vyrovnání, ale těžkou ránu jim zasadí útočník Techniky v 53. minutě. Po krásné individuální akci zvyšuje na 4:2. Kroměříž necelé 3 minuty před koncem zkouší power-play, ale obrana brněnské Techniky odolá a může se radovat z první finálové výhry.

Krajská liga mužů, 1. finále
Technika Hockey Brno - HK Kroměříž 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
stav série na tři vítězství 1:0

Branky (asistence) HK Kroměříž:
Augustín (Jelínek), Světlík (Hubík, Jelínek)

Sestava:
Fajgl - J. Jergl, Augustín - Zeman, Vávra - Dom. Opravil, Prčík - Hubík, Jelínek, Světlík - Zavřel, Hradil, Podešva - Lavička, F. Laciga, Jan Morev - Dan Opravil

Trenér:
Bc. Zdeněk Bečka

Další program finálové série!
2. zápas: v pátek 10. 3. v Kroměříži (18:00)
3. zápas: v neděli 12. 3. v Brně (17:00)
možný 4. duel: v pátek 17. 3. v Kroměříži (18:00)
možný 5. duel: v neděli 19. 3. v Brně (17:00)