Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Největší ZÁBAVU na Moravě LIVE

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Strašně chtěli do finále! Nechali za sebou Ostroh, o titul vyzvou Techniku!

07.03.2023

Hokejisté Kroměříže postupují do finále play-off Krajské ligy mužů i letos, stejně jako před rokem! Tým prošel sezonou téměř bez posil, možná mírně oslaben, jenže má zdravé jádro, mladou krev, která prahne, pulzuje po novém úspěchu. Může se zároveň spolehnout na opory, které se v prvním i třetím zápase na ledě Ostrohu ukázaly k nezaplacení. Třeba Jirka Jergl byl dnes v rozhodující (K.O.) bitvě u všech našich branek a mančaft v neuvěřitelné řeži vydřel výhru 4:5. Semifinálová série s Ostrohem byla i raritou, protože žádný z celků nevyhrál domácí zápas. Dnes jsme mohli Ostroh rozklížit předčasně, ten se ale nevzdal ani ve 2. třetině se ztrátou 0:4. Naopak se jako velká mužstva obdivuhodně vrátil do zápasu. Slepenými góly v úvodu 3. třetiny vyrovnal na 4:4. Mezi 51. a 55. minutou je rozděleno 5 trestů. To už se ale z trestné vrací Jergl, který bude dnes v noci budit ze sna ostrožské fanoušky. Ve dvou bitvách si vysloužil v Ostrohu 8 kanadských bodů... Teď se vrací z trestu a do dvou minut vpálí (v 56. minutě) trefu vítěznou. Posílá svou skvělou partu do finále, proti brněnské Technice. Domácí utkání (druhé v sérii) odehrají muži HK Kroměříž v pátek 10. 3. v 18:00. Rozhodně přijďte na zimní stadion, finále bude sportovním svátkem nad rámec hokeje, bude pýchou a radostí našeho města!

Hned na úvod je Kroměříži nabídnuta početní výhoda, využita sice není, ale dostane nás do tempa a rázem máme více ze hry. Aktivita se vyplatí a po přihrávce z pravé strany se na levém kruhu objeví volný Jirka Podešva a zamíří přesně. 0:1. Další zásah přijde po chvíli. Domácí obránci zapomenou na nepokrytého Jergla před bránou, který tečuje nahození od modré čáry. 0:2. Hanáci hrají úplně jinak než v posledním zápase, je jich doslova plný led... Hnáni masivní podporou kroměřížských fandů zasadí domácím i třetí úder. David Hubík pohotově na levé straně pálí a zlomek překvapení přetaví v branku na 0:3! Ostroh až ve 20. minutě uhněte tlak na naši svatyni, ovšem náš tým nápor odrazí.

Zkraje 2. třetiny zmrazí příznivce Ostrohu Filda Laciga. Po pravé straně zatáhne kotouč do útočného pásma nezkrotný Jergl, zpětnou přihrávkou nalézá Lacigu, a ten střelou z mezikruží pod betony upraví na 0:4! Pak už Ostroh zabere, musí už stůj co stůj, jinak si odškrtne v mužích celou sezonu... Domácí nás dostanou pod tlak, je z toho řada ošemetných situací. V polovině 2. třetiny tasí zázračný zákrok naše brankářská opora Fajgl. Přesto pak v oslabení inkasujeme. Ještě jedno snížení, na 2:4, si dunivé hokejky Ostrohu vymohou... Po presu v brankovišti dorazí puk do klece. Třetí dějství může být z našeho pohledu nesmírně těžké, ošidné...

Po ubráněném oslabení na začátku třetí třetiny přijde gól domácích při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Ostroh využil zmatku před bránou a snižuje na 3:4. Tento gól domácí nakopne a přijde doslova drtící tlak ostrožského výběru. Vyrovnání je tu po ztrátě ve středním pásmu a z následného přečíslení 2 na jednoho. Uherský Ostroh je na koni a doslova se valí jeden útok za druhým a jen se štěstím neinkasujeme. Zhruba pět minut před koncem přijde trest pro ostrožského hráče a konečně se nám podaří prolomit smůlu v početní výhodě. Patrik Augustín vystřelí od modré a před brankářem tečují bránící hráč a Jirka Jergl. Je to gól a důležité vedeni 4:5! V posledních minutách domácí zkouší power-play a zavřou naši formaci v obranném pásmu. Hráči hrají obětavě a poslední nápor domácích přežijeme. Vítězíme a postupujeme do finále ligy. Následná společná děkovačka hokejistů s fanoušky nebere konce, Ostroh se vlní a přelévá v kroměřížské euforii!

Krajská liga mužů, 3. semifinále play-off
Hokej Uherský Ostroh - HK Kroměříž 4:5 (0:3, 2:1, 2:1)
konečný stav série 1:2

Branky (asistence) HK Kroměříž:
Podešva (J. Jergl, Augustín), J. Jergl (Světlík), Hubík (J. Jergl), F. Laciga (J. Jergl), J. Jergl (Augustín, Jelínek)

Sestava:
Fajgl - J. Jergl, Augustín - Zeman, Vávra - Dom. Opravil, Prčík - Hubík (C), Jelínek (A), Světlík - Zavřel, Hradil, Podešva - Lavička, F. Laciga, Jan Morev - Dan Opravil

Trenér:
Bc. Zdeněk Bečka