Kroměřížským hokejistům zbývalo před touto sobotou v Krajské lize mužů už jen 5 utkání do play-off. Přijely sem Boskovice, které sice uzavírají tabulku, ale u sebe doma nás překvapivě porazily. Také dnes "je s nimi spousta práce", hosté statečně vzdorují a my duel rozhodneme až v závěrečné třetině. Na výhře 3:2 se významně podílely dvě trefy Morevovy i velmi dobrý výkon našeho brankáře Tomáše Fajgla. Hanáci nastoupili značně oslabeni v útoku. V tabulce zůstává Kroměříž třetí. V příštím kole jede v sobotu 28. 1. do Břeclavi. Doma se představí znovu v sobotu 4. 2. v derby s Brodem.
V první polovině 1. třetiny mají více ze hry domácí Hanáci, do vyložené gólovky se ovšem nedostanou. Asi v 9. minutě přijde ojedinělá akce v útočném pásmu Boskovic. Hráč hostí střelou z levého kruhu prostřelí Toma Fajgla a zajištuje svému týmu vedení. Kroměříž po obdržené brance zabere a jsou z toho dobré šance ke skórování. Největší tutovku spálí Dan Opravil, který se ocitl osamocen mezi kruhy. Jeho pokus jde mimo bránu. Další nadějná akce Světlíka a nebezpečná střela Honzy Moreva z přesilovky gól nepřinese.
Ve druhém dějství se hra přelévá ze strany na stranu. Postupem času začnou být Boskovice na ledě lepším týmem a několikrát uzavřou hráče Kroměříže ve svém obranném pásmu. Vyrovnání přijde v polovině duelu. Po signalizovaném vyloučení pro hosty se dostane puk do předbrankového prostoru, kde jej dotlačí do brány Honza Morev. Po zbytek třetiny mají kotouč na svých hokejkách více hráči Boskovic a Hanáci hrozí z rychlých brejků.
V poslední třetině je hra vyrovnaná. Vedení na svou stranu strhne domácí Kroměříž. David Hubík najde přesnou přihrávkou na levé straně Moreva, a ten vymete všechny pavučiny v levém horním rohu boskovické brány. 2:1. V polovině třetiny přijde přísné vyloučení našeho hráče, což se nelíbí domácí střídačce. Rozhodčímu se však diskuze nezamlouvá a přidává Kroměříži další dvouminutový trest za nesportovní chování. V následné přesilovce 5 na 3 podrží tým z Hané několikrát brankář Fajgl a poté se taky přikloní štěstí na domácí stranu, když hráč Boskovic netrefí poloprázdnou bránu. Uklidnění přinese svou dravou jízdou do útočného pásma kapitán Hubík, který se z pravé strany protlačí až před bránu a zavěsí pod horní tyč. 3:1! V závěru ještě přijde zdramatizování. Boskovice pěknou souhrou v útočném pásmu snižují na rozdíl jediné branky. V posledních dvou minutách hosté zkouší power-play, avšak bez úspěchu a Kroměříž si tak připisuje výhru za tři body.
Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlínska
HK Kroměříž – HC Boskovice 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky (asistence) HK Kroměříž:
Jan Morev (J. Jergl), Jan Morev (Hubík, Jelínek), Hubík
Sestava:
Fajgl – K. Holík, Nesrsta, Zeman, Prčík, Augustín, Vávra – Hubík, Jelínek, Světlík, Lavička, Dan Opravil, Dom. Opravil, Knápek, J. Jergl, Jan Morev
Trenér:
Bc. Zdeněk Bečka
Příští zápasy našich Hanáků!
venku – v sobotu 28. 1. od 17:00 proti HC Lvi Břeclav
doma – v sobotu 4. 2. od 17:00 proti HC Spartak Uherský Brod
Zdroj: HKKM