Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Hanáci porazili Brumov i potřetí v sezoně

16.01.2023

Krajská liga mužů zaznamenala v minulých dvou kolech dvě vyšší porážky Kroměříže venku. Teď nastoupili Hanáci na cizím ledě i do třetice, v Brumově-Bylnici. A tentokráte dosáhli úspěchu, zvítězili 1:5. Náskok si budovali postupně, třetinu po třetině, domácí pouze korigovali za stavu 0:5. V tabulce se posouváme opět na 3. místo, před Břeclav. Po dvou měsících teď konečně uvidíme svoje muže doma - v sobotu 21. 1. hostí od 17 hodin HC Boskovice.

Hanáci se v Brumově snažili hrát pozorně a obezřetně, minimalizovat chyby a s tím spojené ztráty. Vyplatilo se. Naše defenziva dnes rozhodně obstojí a s plynoucím časem střílíme branky. Tu první má na svědomí mladé křídlo Jirka Podešva, jeden z objevů loňské sezony a letos už náš nejlepší střelec. Odbíjela 15. minuta duelu a vedeme 0:1.

Ve 2. třetině zapíšeme dokonce 2 gólové radosti! Zvláště ta prvá je důležitá... Trefíme to brzy po po obrátce zase Jirkou Podešvou, a tato branka naši partu ještě více zklidní. Tým si je vědom své převahy, chápe se znovunabytých kvalit a jede si pro úspěch třetí! Na 0:3 zvedá skóre ve 33. minutě Patrik Augustin, naše nová posila z podzimu. Třígólový náskok si odneseme do 3. pasáže...

V té zaúřaduje (opět hned na úvod!) spolupráce Filipa Lacigy s Lukášem Světlíkem, souhra, jak ji znám osobně 8 let! Lukáš udělá to, co se neomrzí, chladnokrevně zavěsí. Hanáci jsou v ráži - prostě když se daří, tak to perte do soupeře - a 75 vteřin skóruje kapitán David Hubík, na výzvu Jiřího Jergla. Do dvou minut se konečně prosadí domácí, ale je pozdě, nemají na to nás zatlačit či znejistit. My jsme šli disciplinovaným, zlepšeným výkonem důsledně a bezodkladně za třemi body!

Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlínska
HC Brumov-Bylnice - HK Kroměříž 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Branky (asistence) HK Kroměříž:
Podešva, Podešva (Augustín, K. Holík), Augustín (Hradil), Světlík (F. Laciga), Hubík (J. Jergl, Jelínek)

Sestava:
Fajgl - K. Holík, Nesrsta, J. Jergl, Zeman, Dom. Opravil, Vávra, Prčík - Hubík, F. Laciga, Světlík - Augustín, Hradil, Podešva - Dan Opravil, Jelínek, Jan Morev

Trenér:
Bc. Zdeněk Bečka

Příští zápas našich Hanáků je domácí!
V sobotu 21. 1. přivítají v 17:00 HC Boskovice.

Zdroj: HKKM