Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Vzpěrač Josef Kolář obsadil na Mistrovství světa 18. místo

17.02.2023

Absolutním vrcholem vzpěračské sezóny bylo bezesporu prosincové Mistrovství světa mužů a žen, které se konalo v kolumbijském městě Bogóta.

Světového šampionátu se zúčastnil i holešovský vzpěrač Josef Kolář, který se tak stal historicky prvním sportovcem z holešovského oddílu, který se zúčastnil Mistrovství světa v kategorii dospělých v olympijském sportu.

Svými výkony 156 kg v trhu a 190 kg v nadhozu si navíc zajistil solidní umístění. V trhu obsadil 20. příčku, v nadhozu se umístil na 18. místě a stejnou pozici obsadil za výkon 346 kg i v olympijském dvojboji.

Těmito výkony se zároveň zapojil do kvalifikace na Letní olympijské hry 2024 v Paříži. Tato kvalifikace začala právě tímto Mistrovstvím světa a končí evropským šampionátem v roce 2024. Vzpírání má na Olympijských hrách v Paříži vyhrazeno 60 míst pro muže a 60 míst pro ženy, proto budeme držet Josefu Kolářovi palce, aby se mu kvalifikace povedla, co nejlépe.

Zároveň se tímto startem povedl oddílu TJ Holešov výjimečný úspěch. Jedná se o jediný vzpěračský oddíl v ČR, kterému se povedlo v roce 2022 vyslat své závodníky na Mistrovství světa ve všech věkových kategoriích. Dokonce se to povedlo třem bratrům z jedné rodiny.

Na Mistrovství světa do 17 let startoval David Kolář, na Mistrovství světa do 20 let závodil Jan Kolář a svou účastí na světovém šampionátu mužů toto trio uzavírá již zmiňovaný Josef Kolář.

Zdroj: Vzpírání Holešov