Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Hanáci schytali vysokou porážku v Ostrohu

08.01.2023

Hokejisté Kroměříže utrpěli v Krajské lize mužů druhou prohru v řadě. Už úvod v Ostrohu (třetina 5:0) nevěstil nic dobrého. Střelecky se Hanáci prosadí až ve 3. periodě, nicméně prohrají vysoko 9:4. V tabulce klesli na 4. místo. Příští duel sehrají znovu venku, v sobotu 14. 1. v Brumově-Bylnici. Doma pak v sobotu 21. 1. přivítají HC Boskovice.

Úvod bez větších šancí... Díky přesilové hře se domácí dostanou do tlaku a ke konci početní výhody projde střelecký pokus od modré až do brány. 1:0. Ostroh začne Hanaky přehrávat, a je z toho další gól. Domácí hráč si nijak neatakován objede bránu a z prostoru před brankovištěm posílá puk nad rameno brankáře Fajgla do brány. 2:0. Další gól na sebe nenechá dlouho čekat. Hokejisté Kroměříže jako by zapomněli bránit a volný hráč na levém kruhu skóruje. 3:0. Další velká chyba v obraně a domácí hráč se dostane do samostatného úniku, který bez problému využije. 4:0. Ostroh je při chuti a další rychlou kombinací v útočném pásmu dává gól na 5:0. Hanáci tak navázali na výkon před Vánoci v Hradišti a bez jedine větší gólové šance odcházejí se sklopenými hlavami do šaten.

Hned na začátku druhé třetiny přijde další studená sprcha. Rychlá střela mezi betony brankáře Pražana, který vystřídal Tomáše Fajgla, znamenala vedení již 6:0 pro domácí. Hanaci poté zlepšili svůj výkon, ale kýžený gól to nepřineslo. Ostrožané, vědomi si svého luxusního náskoku, ubrali nohu z plynu, přesto ještě v závěru třetiny skórují na 7:0.

Z kraje třetí třetiny využije zaváhání domácí obrany kroměřížský Zeman a po svém úniku z levé strany dokáže prostřelit brankáře Ostrohu. 7:1. Po chvíli máme možnost přesilové hry, ale v té bránu soupeře nějak výrazně neohrozíme. Lekci z produktivity nám pak předvedou domácí. Svou početní výhodu dokaží bleskově využít. Nahození od modré a rychlá dorážka znamená zvýšení na 8:1. Hosté se snaží zmírnit děsivé skóre, a to se podaří po pěkné souhře Hradila s Danem Opravilem. Druhý jmenovaný dostane puk do mezikruží, odkud vyšle svůj projektil pod horní tyč. 8:2. Špatné nedostupování hráčů a velké chyby v obraně domácí nemilosrdně trestají. Nahozený kotouč za obranu si převezme domácí borec do jízdy a tváři v tvář gólmanovi nekompromisně závěsí pod horní víko. 9:2. V závěrečných minutách přijde alespoň zmírnění výsledku. Za hosty se prosadí Jirka Podešva a poté z dorážky svým druhým gólem v utkání junior Opravil. Hanáci odjíždějí s dalším výpraskem, výkon z posledního zápasu bohužel zopakovali. Jediným pozitivem duelu je asi 15 fanoušků z Kroměříže, kteří fandili po celý zapas i za takto velmi nepříznivého skóre.

Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlínska
Hokej Uherský Ostroh - HK Kroměříž 9:4 (5:0, 2:0, 2:4)

Branky (asistence) HK Kroměříž:
Zeman (J. Jergl), Dan Opravil (F. Laciga, Knápek), Podešva (Hradil, Světlík), Dan Opravil (Knápek, Nesrsta)

Sestava:
Fajgl, R. Pražan (od 21. min.) - K. Holík, Nesrsta, J. Jergl, Zeman, Augustín, Vávra - Hubík, Jelínek, Světlík - Zavřel, Hradil, Podešva - Dan Opravil, F. Laciga, Knápek

Trenér:
Bc. Zdeněk Bečka

Příští zápasy našich Hanáků!
venku – sobota 14. 1. (17:00) v Brumově-Bylnici
doma – sobota 21. 1. (17:00) s HC Boskovice