Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Mužský tým hokejistů z Kroměříže podlehl v Hradišti

19.12.2022

Hokejisté Kroměříže završili zápasy starého roku v Hradišti, kde prohráli 7:3 po předchozích čtyřech venkovních výhrách. Domácí nám vrátili dva své nezdary ze vzájemných utkání této sezony. Zápas se nevyvíjel dobře, od počátku nám řada věcí nešla, nedařilo se. Po dvou třetinách máme manko 4:1, a to už nedoženeme. Tabulka je hodně neúplná, prozatím jsme druzí. Příští dva duely sehrajeme opět venku – v neděli 8. 1. v Ostrohu a v sobotu 14. 1. v Brumově. Na svém ledě se ukážeme fandům až v sobotu 21. 1. proti Boskovicím.

Úvodní dějství je opatrné z obou stran, ale v průběhu hry mají domácí více nebezpečných šancí. Několikrát musí zasahovat brankář Fajgl. Hanáci působí ospalým dojmem, dvě přesilovky jsou nevyužity bez větších šancí.  Jedinou hrozbou pro domácí svatyni jsou průniky Patrika Zavřela, ale v zakončení úspěšný není. Závěrem třetiny se Hanáci  dostanou pod tlak a jsou z toho dvě vyloučení. Následnou přesilovku 5 na 3 domácí využiji a vedou 1:0.

Hned po úvodním vhazování ve druhé části využije nepozornosti domácích Hubík a po svém úniku ve vlastním oslabení vyrovnává na 1:1.  Nadějný vstup rychle překazí pěknou individuální akcí domácí hráč, který se prokličkuje až mezi kruhy a přesnou střelou k tyči skóruje. 2:1. V průběhu třetiny zlepšíme svou hru, ale v tomto zápase nás strašně sráží hrubé chyby. Ve vlastní přesilovce přichází ztráta ve středním pásmu a Hradiště trestá. Hráč domácích ujede a střelou mezi betony navýší vedení na 3:1. Velká možnost na snížení přijde v 36. minutě. Početní výhodu 5 na 3 kroměřížští hokejisté nevyužijí. A pak ukážou domácí borci, jak naložit s přesilovkou. Rychlá souhra v útočném pásmu a je z toho gól na 4:1.

Zkraje 3. třetiny udeří Uherské Hradiště po rychlé akci po pravé straně. 5:1! V dalším průběhu padnou ještě dvě branky na obou stranách a závěr okoření hromadná bitka, do které se zapojí i domácí brankář. Utkání končí výsledkem 7:3 pro domácí. Kroměřížským hokejistům dnes nevycházelo vůbec nic a po špatném výkonu odjíždějí ze Slovácka s prázdnou.

Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlínska
HC Uherské Hradiště – HK Kroměříž 7:3 (1:0, 3:1, 3:2)

Branky (asistence) HK Kroměříž:
Hubík (Jelínek), Jan Morev (Hubík), Augustín (Jelínek, Jan Morev)

Sestava:
Fajgl – K. Holík, Nesrsta, J. Jergl, Vávra, Zeman, Augustín, Dom. Opravil – Hubík, F. Laciga, Světlík – Zavřel, Hradil, Podešva – Dan Opravil, Jelínek, Jan Morev – Knápek

Trenér:
Bc. Zdeněk Bečka

Příští zápasy našich Hanáků!
venku – neděle 8. 1. (17:00) v Uherském Ostrohu
venku – sobota 14. 1. (17:00) v Brumově-Bylnici
doma – sobota 21. 1. (17:00) s HC Boskovice

Zdroj: HK Kroměříž