Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kroměřížští hokejisté vítězí na cizím ledě už počtvrté v řadě

05.12.2022

Hanácí na pár nešťastných domácích výsledků dávají zapomenout na venkovních kluzištích... K výhře v Brodě, Hradišti a Blansku přidali v sobotu 3 body z Brumova-Bylnice. Některé výsledky soupeřovy byly dobré, překvapivé, rozhodně se nedal podcenit. Hanáci v utkání prohrávali jen jednou, gólem ze 4. minuty. Poté už dotahovali domácí. Přesto se důrazně vrátili do zápasu srovnáním na 4:4 zkraje 3. třetiny. Závěr pak už patří našim, vítězí 4:6. Kroměříž podala velice ukázněný, soustředěný výkon, s jediným vyloučením v 56. minutě. V tabulce stíhá druhý Ostroh, zatímco čtvrtou Břeclav má 7 bodů za sebou. V příštím mistráku Krajské ligy mužů hostí v sobotu 10. 12. od 17:00 Hodonín "B".

Skóre otevře domácí Brumov. Utkání sotva začalo. Po 3 minutách ale Hanákům zavelí vyrovnání z hole kapitána Hubíka. Naše mužstvo to zklidní a již brzy zúročí Filip Laciga spolupráci s juniorem Lavičkou. Otáčíme na 1:2, a tímto rozdílem skončí i 1. třetina.

Ve 2. dějství čekají týmy na branku dlouho, aby pak udeřilo v krátkém sledu třikrát. "Mladé pušky" Podešva s Morevem uplatní své kvality v pravý čas a oba si během dvou minut připíšou jednu gólovou radost. Manko 1:4 všakdomácívyburcujea okamžitě snižují! A mají zaděláno na "vážný návrat" do zápasu, když třetí gól přidají Hanákům "do kabiny", pouze 11 vteřin před druhou sirénou!

Brumovští se rázem "cítí" a dávají vědět, že stále hrají na vítězství. Už ve 47. minutě se domohou vyrovnání! To je velký comeback, dát 3 branky za sebou... Hanáci nicméně uplatní své zkušenosti, potvrdí kvality, jež jsme obdivovali v loňské sezoně vicemistrů... Pohlídají si všechny těžší situace, ustojí každý pokus Brumova o zvrat výsledku. V 50. minutě jsme obdařeni důležitou, posléze vítěznou trefou Káji Holíka! A to už čas rychle kvapí, domácí hrají vabank a šestým gólem vše pečetí "rychlonožka" Zavřel. Asistenci na jeho brance si připíše gólman Tom Fajgl.

Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlínska
HC Brumov-Bylnice - HK Kroměříž 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)

Branky (asistence) HK Kroměříž:
Hubík (J. Jergl, Jan Morev), F. Laciga (Lavička), Podešva (K. Holík, Hradil), Jan Morev (J. Jergl, Hubík), K. Holík (Vávra, Zavřel), Zavřel (Fajgl)

Sestava:
Fajgl - K. Holík, Nesrsta, Zeman, Augustín, J. Jergl, Vávra - Hubík, F. Laciga, Světlík - Zavřel, Hradil, Podešva - Lavička, Jelínek, Jan Morev

Trenér:
Bc. Zdeněk Bečka

Příští zápas našich Hanáků je domácí!
V sobotu 10. 12. od 17:00 se SHKM "Baník" Hodonín "B".

Zdroj: HK KM