Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Ve skvělém zápase obrali muži o 1. bod lídra, Techniku

21.11.2022

11. kolo Krajské ligy mužů přivedlo do Kroměříže hokejisty Techniky Brno, kteří ve svých 9 kláních neztratili ani bod! Byla to výzva, zvláště když forma Hanáků byla kolísavá. Teď jim přijel "výsledkový válec"... A ono se to povedlo! Kroměříž se vybičovala k velkému výkonu, diváci viděli krásný hokej, vtaženi magickou kulisou kotle i tribun. Zápas měl úrovní a nasazením parametry play-off! Kroměřížští opět ztráceli po 1. třetině (1:3), stupňovanou hrou však obracejí ve druhé na 4:3! Favorit žel okamžitě vyrovná. Třetí dějství branku nepřinese a ve 3. minutě prodloužení hosté vítězí. Máme bod. Mančaft každým mužem bojoval, ten či ten zaskakoval za druhé, pomáhal jeden druhému. Dnes to byla radost sledovat, zajít v Kroměříži na hokej! V tabulce budeme dál třetí. Nyní čekají Hanáky dvě utkání venku, v Blansku a Brumově. Doma máme Hodonín "B" až v sobotu 10. 12. Od 17:00.

Aktivněji začne zápas Technika, brzy otevírá skóre. Snadno se dostává do našeho pásma, rychle kombinuje. Přesto v 5. minutě Jirkou Podešvou vyrovnáme. Reakce hostů je okamžitá, gólový náskok si berou zpět už v 6. minutě. V 11. minutě lapí brankář Fajgl dvě tutovky Brna v našem oslabení. Střely z předbrankového prostoru. Ve 13. minutě si dobrou parketu najde Honza Morev, ale netrefí. V 18. minutě upraví hosté na 1:3. Po křížné střele z pravého kruhu.

Na úvod 2. části bez úhony dohrajeme oslabení. Ve 24. minutě jsme to my, kdo promění přesilovku. Kotouč do kasy bezmála dotlačíme, procpeme. Autorem jinak své prvé trefy v sezoně je zadák Patrik Zeman. A už ve 27. minutě se proženeme k vyrovnání! Na konci brejkové spolupráce, průniku ve třech, je Patrik Zavřel, který po krátké kličce doleva zvedá puk do volného místa v kleci. A to už v pádu... 3:3! V další naší přesilovce to zleva zkusí Martin Vávra. Vzápětí prováháme krátkou výhodu 5 na 3. Poté hrajeme oslabení, ale velmi dobře. Nováček v týmu Patrik Augustín vymetá s borcem hostů mantinel, až si tento musí "přesadit" helmu. Vyznamená se znovu Tom Fajgl v naší svatyni. Ve 36. minutě skóruje s obrovskou vervou a vehemencí přímočarý Áda Hradil. Vedeme! Technika bohužel obratem srovná na 4:4. V početní výhodě.

Nástup Brna do 3. části je zběsilý. V prvních vteřinách pokryje Tom Fajgl přečíslení dva na jednoho! V příštích minutách se domácí neprosadí z přesilovky. Stále jsme dost aktivní (a obezřetní vzadu). V půli 3. třetiny jsme vyloučeni. Je to perné oslabení! Dvakrát vyhodíme jen do středního pásma, jinak se hraje pořád v pásmu našem. Delikátně odvedená defenzivní práce! Máme pořád dost síly, pohybu, předvídavosti! Zbývají 3 minuty... Vidíme i náznak bitky. Všechny 3 body na svou stranu můžeme strhnout ještě 40 vteřin před sirénou! Nepovede se. Jdeme do prodloužení. To je v počtu 3 na 3 vždycky vabank a nás už podruhé v sezoně zradí 63. minuta.

Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlínska
HK Kroměříž - Technika Hockey Brno 4:5 po prodloužení (1:3, 3:1, 0:0 - 0:1)

Branky (asistence) HK Kroměříž:
Podešva (Hradil, Zavřel), Zeman (Zavřel), Zavřel (Hradil, Podešva), Hradil (Podešva, Vávra)

Fajgl - K. Holík, R. Šťastný, Zeman, Nesrsta, Osina, Vávra - Hubík, F. Laciga, Světlík - Zavřel, Hradil, Podešva - J. Jergl, Jelínek, Jan Morev - Augustín, Knápek

Trenér:
Bc. Zdeněk Bečka

Příští zápasy našich Hanáků!
venku - sobota 26. 11. (17:00) na ledě Dynamiters Blansko HK
venku - sobota 3. 12. (17:00) v Brumově-Bylnici
doma - sobota 10. 12. (17:00) proti SHKM "Baník" Hodonín "B"

Zdroj: HKKM