Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlín vyfasoval pokutu a uzavření tribuny

04.10.2022

Nevhodné chování zlínských fanoušků na derby utkání Chance ligy, ve kterém se střetl Zlín se Vsetínem, už má rozuzlení. Klub PSG Berani Zlín byl potrestán finanční pokutou ve výši 60.000 Kč. K tomu budou mít navíc místní fanoušci šest zápasů uzavřený sektor na stání.

Utkání se odehrálo v sobotu 24. září 2022 na stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. V rámci 4. kola si to spolu rozdaly týmy PSG Berani Zlín a VHK Robe Vsetín. Souboj to však nebyl jen na ledě, ale i dle původních předpokladů na tribunách. Na valašské derby čekali fanoušci obou táborů 15 let.

Místo zdravé rivality se však na tribunách v sektoru domácích objevil velký nápis: “Smrt Vsetínu. Budeme vás věšet, burani z vesnice“. Mimo to se podařilo taky fanouškům na tribunu přenést šibenici s panákem, který měl simulovat fanouška Vsetína. Toho následně zapálili a v zaplněném sektoru na stání vznikl otevřený oheň.

Reakce disciplinární komise na sebe nenechala dlouho čekat. Před týdnem oslovila zlínský klub, aby jí dodal veškeré kamerové záznamy ze stadionu během utkání. Nyní už vyslovila konečný verdikt. Klub PSG Berani Zlín dostal finanční pokutu ve výši 60.000 Kč. Mimo to je taky klub povinen uzavřít sektor na stání na dalších šest soutěžních utkání.

Zdroj: Zlínský kraj