Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Tenisová dorostenecká špička hrála na Bajdě

22.08.2022

Letní turnajová sezona závodních tenistů vyvrcholila v tenisovém areálu na kroměřížské Bajdě ve dnech 18. – 21. srpna turnajem dorostu „Kroměříž CUP“. O účast na již šestnáctém ročníku turnaje byl i letos mezi mladými tenisty z celé ČR velký zájem. Do turnaje bylo nakonec přijato 106 závodních hráčů (57 chlapců a 49 dívek), kteří předvedli k potěšení diváků zápasy vysoké úrovně. Hodnotné věcné i finanční odměny pro účastníky turnaje věnoval dlouholetý sponzor závodního tenisu klubu společnost PMS Reality, a.s.

Na závěr čtyřdenního tenisového maratonu se do finále dvouhry chlapců probojoval čtvrtý nasazený hráč Michal Kozumplík (Tenis Slovácko) a překvapení turnaje David Knesl (TK Tennispoint Frýdek Místek), který nakonec zaslouženě zvítězil výsledkem 6:3, 6:3. Ve čtyřhře chlapců obsadil první místo pár David Krupa - Filip Vacula (TK Precheza Přerov). Tento sympatický přerovský pár prošel turnajem bez ztráty setu a svou sehranost potvrdil i ve finále, když porazil druhý nasazený pár Michal Kozumplík - Jakub Veigl (BLTC Brno) výsledkem 6:4, 6:2.

Zajímavou podívanou pro diváky byly také tenisové zápasy dorostenek. V závěrečném finálovém zápasu dvouhry děvčat se nakonec potkaly papírové favoritky turnaje, první a druhá nasazená hráčka Magdalena Navrátilová (Tennis Hill Havířov) a Libuše Havlová (Pliskova Tennis Academy). Vyrovnaný zápas skončil vítězstvím 6:3, 6:3 Libuše Havlové, která si do Prahy odvezla krásný pohár i štědrou odměnu od sponzora turnaje. Ve čtyřhře dívek první nasazený pár Amélie Brožová (SK Tenis Tišnov) a Veronika Nováková (VSK VŠB-TU Ostrava) prošel turnajem bez ztráty setu a roli favoritek potvrdil také v závěrečném finálovém zápasu, ve kterém nastoupil proti páru Terezie Prici (Jiskra Otrokovice) a Barbora Závišková (TK Třebíč). Děvčata sice v prvním setu dostala nepopulárního „kanára“, v druhém setu však v tiebreaku vybojovala vítězství 7:6 a díky vítězství 10:6 v závěrečném supertiebreaku se stala vítězkami čtyřhry dívek.

Z kroměřížských hráčů se na turnaji nejvíce dařilo Anetě Holubové, která ve čtyřhře spolu s Karolínou Valentovou (ŽLTC Brno) vybojovala třetí místo, když děvčatům v semifinále vystavily stopku pozdější vítězky čtyřhry.

Na turnaji v silné konkurenci dorostenců a dorostenek předvedli bojovné výkony také další kroměřížští hráči: Dalibor Berka, Filip Homolka, Michal Bohatý, Marian Veselý, Nikola Dvořáková a v Kroměříži trénující přerovský Matěj Pospíšil a Nikola Pospíšilová, přičemž někteří díky vítěznému zápasu získali i cenné body do celostátního žebříčku dorostů.

Sobotní i nedělní tenisové zápasy poznamenalo deštivé počasí, ale mladí tenisté zvládli své zápasy i v těchto ztížených podmínkách. Velkou pochvalu si zaslouží také organizační tým tohoto náročného čtyřdenního turnaje (viz foto), který organizuje pro dorostence turnaj KROMĚŘÍŽ CUP již 16-tým rokem. V letošním roce se na jedničku vyrovnal i se ztíženými podmínkami a turnaj byl nakonec ukončen ve stanoveném termínu bez nutnosti přesunu do haly.

Zdroj: TC BAJDA KROMĚŘÍŽ