Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kroměřížští tenisté triumfovali na turnaji KROMĚŘÍŽ CUP

04.08.2022

O víkendu se v Kroměříži v tenisovém areálu na BAJDĚ uskutečnil turnaj staršího žactva, ve kterém bojovalo o poháry a hodnotné ceny 46 mladých tenistů ve věku 11 – 14 z celé republiky. Hladký průběh turnaje a jeho příjemnou atmosféru nenarušil ani vydatný sobotní déšť. K potěšení organizátorů turnaje i domácího publika skončil turnaj velkým úspěchem hráčů TC BAJDA Kroměříž.

První místo ve dvouhře chlapců si zaslouženě vybojoval výborně hrající kroměřížský Michal Bohatý. Jako pátý nasazený hráč turnaje se probojoval ve dvouhře až do finále, ve kterém porazil přerovského Vojtěcha Žampacha ve vyrovnaném zápase 4:6, 6:2,10:8. Semifinále dvouhry chlapců si zahrál další domácí hráč Marian Veselý, který po velkém boji nestačil na již zmiňovaného Vojtěcha Žampacha. Pár Michal Bohatý a Marian Veselý se stal zaslouženým vítězem chlapecké čtyřhry, když ve finále porazil pár Tomáš Václavek (Mohelnice), Jan Rybka (Přerov) výsledkem 6:4 6:3.

V dívčí dvojhře dominovala také domácí hráčka Nikola Dvořáková, která na turnaji ukázala svou dobrou formu a ve finále porazila první nasazenou hráčku turnaje a současně svoji spoluhráčku ze čtyřhry Valentinu Petečelovou (Boskovice) výsledkem 7:6, 6:1. Tato dvojice se zúčastnila i finálového zápasu ve čtyřhře, kde bohužel děvčata nestačila na pár Adéla Makovcová (Kaplice) a Ellen Pavlišová (Orlová), když prohrála zápas po prvním vyrovnaném setu 4:6,2:6. Třetí místo ve čtyřhře a pěkné poháry si odnesly nejmladší hráčky turnaje, domácí Sofie Gregorova a přerovská Nela Hybnerová.

Na turnaji předvedli bojovné výkony i další domácí hráči Marek Vašina, Petr Homolka, Tomáš Homolka, Jan Zlámal, Martin Křůmal, Tomáš Křemeček, Tereza Juřicová, Elen Válková a Ema Čechová. Všem zúčastněným domácím hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.

Zdroj: TC BAJDA KM

Související fotografie