Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Vzpěrači Vojtěch Šimčík a Jan Kolář pomohli České republice ke 3. místu

18.07.2022

V sobotu 9. července se uskutečnil mezinárodní Turnaj olympijských nadějí V4 do 18 let ve vzpírání, jehož pořadatelství se letos zhostila Česká republika. 

Do Plzně, kde se soutěž pořádala se tak vydalo 9 nejlepších juniorů a 6 nejlepších juniorek do 18 let z  celé ČR. V původní nominaci se mezi juniory objevili dva holešovští vzpěrači Vojtěch Šimčík a David Kolář, který kvůli zdravotním potížím do soutěže bohužel nenastoupil. 

Vojtěch Šimčík zažil na soutěži svou reprezentační premiéru. V trhu zvládl 84 kg a v nadhozu 103 kg. I díky jeho výsledku se Česká republika v celkovém pořadí národů umístila na solidním 3. místě. 

Svou premiéru v roli trenéra reprezentace zažil holešovský závodník a trenér Jan Kolář, který dlouhodobě předvádí kvalitní práci s mládeží. Ve svých 20 letech se tak stal jedním z nejmladších trenérů, který se dostal na reprezentační úroveň napříč všemi sporty v celé ČR. 

Dílčím úspěchem pro holešovský sport je i skutečnost, že mezi rozhodčími tohoto mezinárodního klání se objevili i dva rozhodčí z TJ Holešov Pavlína Šedá a Vladislav Doležel. 

Zdroj: Vzpírání Holešov