Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Tenisový turnaj na Bajdě opět nabídl mnoho zajímavého

15.07.2022

První prázdninovou akcí v areálu TC Bajda Kroměříž byl celostátní turnaj dospělých, kterého se zúčastnilo 44 hráčů a hráček.

Největším favoritem mezi muži byl český reprezentant Jaroslav Šmédek z Otrokovic (v současnosti hrající za Prostějov), který letos v květnu v Brazílii na deaflympiádě obhájil zlatou medaili z tenisové dvouhry. Roli favorita potvrdil a turnaj vyhrál, když vyřadil dva kroměřížské hráče, ve čtvrtfinále Lukáše Dillenze, v semifinále po odvrácení několika mečbolů Josefa Vágnera 13:11 v supertiebreaku a ve finále na něj nestačil ani zahraniční účastník Pavel Gula z Piešťan po výsledku 6:3, 6:4. Zajímavostí jistě je, že finálový zápas řídil rozhodčí na empiru, což na turnajích této kategorie nebývá obvyklé.

Čtyřhra se stala kořistí dvojice Jan Hrazdil (Prostějov) – Václav Ventrča (Zlín), z nichž prvně jmenovaný ihned po finálovém zápase odjel na mezinárodní ITF turnaj do Slovinska. Ve finále porazili Pavla Gulu a Ondřeje Kratochvíla (Přerov) 7:5, 6:1.

V kategorii žen se hrála pouze dvouhra a nejlepší výkony předvedla šestnáctiletá Eliška Ticháčková z Olomouce, když ve finále porazila domácí Hanu Pektorovou 7:6, 6:4.

Na turnaji hráli i další zástupci kroměřížského tenisu, a to zkušení Tomáš Bláha a Kristýna Hrabalová a také ti, co věkem patří ještě do kategorií mladších Matěj Pospíšil a Aneta Holubová.

Zdroj: TC BAJDA KM