Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Největší ZÁBAVU na Moravě LIVE

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Slovácko i Zlín před odjezdem na soustředění zvítězily

11.07.2022

Fotbalistům Slovácka i konkurenčního Zlína se v letní přípravě výsledkově náramně daří. Regionální rivalové před startem nového ročníku FORTUNA:LIGY ještě neprohráli, nyní míří na soustředění. Ševci se budou chystat ve Velkých Karlovicích, celek z Uherského Hradiště jede ladit formu do Slovinska.

Svědíkův tým v posledním zápase před vlastním publikem zdolal druholigový Vyškov 2:0 a zvítězil i v pátém utkání letní přípravy.

Slovácko rozhodlo o výhře až ve druhém poločase. Krátce po jeho začátku otevřela skóre irácká posila Duskí. V 68. minutě zvýšil Kozák, další letní akvizice účastníka kvalifikace Evropské ligy.

„První poločas nám moc nevyšel, bylo to vidět na pohybu. Soupeř byl živelnější hlavně v osobních soubojích jeden na jednoho. To bylo při hře znát. Nakonec jsme první půlku zvládli uhrát s nulou,“ uvedl asistent trenéra Josef Mucha.

Druhý poločas už byl ze strany favorita lepší. „Byli jsme v něm o něco přesnější, ale i tak tam bylo spoustu nevynucených chyb. Jsme rádi, že jsme dali dva góly, další naše šance jsme neproměnili. Kluci zápas odpracovali, ale bylo vidět, že jsou už čtvrtý týden v plné přípravě, to se na utkání hodně podepsalo. Ve hře bylo spoustu jednoduchých ztrát – máme na čem pracovat,“ ví Mucha.

Zlín v sobotu zdolal slovenský Trenčín 2:1. Branky domácího týmu v úvodní půlhodině zaznamenali Fillo s Fantišem.

„Kluky musím za tu práci a dřinu pochválit. Bylo to pro ně složité, protože v době, kdy jsme šlapali vodu a nestíhali jsme, tak Trenčín vystřídal asi osmadvacátého hráče. Máme za sebou dva anglické týdny, takže ve druhém poločase už nám i kvůli absencím docházely síly. Na druhé straně dokud jsme mohli, měl s námi soupeř problémy,“ uvedl trenér zlínského Trinity Jan Jelínek.

„V prvním poločase jsme tam měli dobré věci, slušné kombinace, ale v přechodové fázi stále ještě hodně kazíme. I když máme dobré zisky, nepřesnou přihrávkou se o míč připravíme. A když se tam dostaneme, řešíme to zbytečně složitě. Přitom góly jsme dali z jednoduchých akcí, které trénujeme. Musíme to do kluků sypat dál,“ dodává Jelínek.