Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Město Zlín nabídne k odkupu podíl v hokejovém klubu Berani Zlín

12.07.2022

Rada města Zlína rozhodla na svém pondělním zasedání, že dodrží svůj příslib a zachová finanční podporu ve stejné výši, jako v případě účasti Beranů v extralize. Město zároveň hodlá nabídnout zájemcům svůj podílu v klubu k odkupu.

Rada města po dlouhé debatě schválila finanční příspěvek ve formě sponzoringu A týmu Beranů, který pro letošní rok zůstává ve stejné výši jako v případě účasti v extralize, přestože klub bude nyní působit v 1. lize. Došlo však k úpravě k reklamního plnění tak, aby město za vynaložené peníze dostalo adekvátní protiplnění. Tím rada splnila příslib a nesnížila finanční podporu. Je to signál pro klub, jeho partnery i fanoušky, že chceme brzký návrat do extraligy. Podporu na příští kalendářní rok bude klub projednávat již s novým vedením města, které vzejde z podzimních voleb.

Rada města se zároveň dohodla, že hodlá nabídnout zájemcům k odkupu podíl města v klubu. V současné chvíli se čeká na ocenění hodnoty podílu, ta má být známa na konci července. Podíl by mohlo například odkoupit konsorcium silných firem z regionu, které dle informací od spolumajitelů klub finančně zajistí. Žádná konkrétní nabídka však aktuálně na stole není. Z pozice města jde o hokej, město chce být klubu partnerem. Vedení radnice nechce zasahovat do jeho provozu, ten má dle nové organizační struktury vést se vší odpovědností výkonný ředitel a generální manažer v jedné osobě. V této souvislosti město odvolá Jana Štětkáře z pozice jednatele klubu, který v této funkci působil za město Zlín.

Zdroj: Město Zlín