Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Úspěšná soutěž družstev TC BAJDA Kroměříž byla završena postupem staršího žactva A do LIGY

27.06.2022

Nebývale úspěšně si v letošním roce vedlo všech 7 družstev klubu TC BAJDA Kroměříž v soutěži smíšených tenisových družstev, která je každoročně organizovaná Jihomoravským tenisovým svazem.

V závěrečném sedmém kole soutěže předvedli hráči ve svých zápasech vynikající výkony a Bajda vyhrála všech pět klíčových zápasů. Tím mladí tenisté splnili na výbornou cíle stanovené v soutěži družstev šéftrenérem klubu Petrem Gregorem. Tři družstva ze sedmi skončila ve své skupině na výborném 1. místě, jedno družstvo na 2. místě a tři družstva na 3. místě.

V posledním kole odehrálo na domácích kurtech dramatický klíčový zápas družstvo staršího žactva A s týmem Tenis Slovácko o postup do LIGY - nejvyšší soutěže JmTS. O vítězi se rozhodovalo v závěrečných čtyřhrách, ve kterých se téměř současně podařilo vítězně ukončit zápas děvčatům i jednomu páru chlapců. Výsledkem 6:3 se družstvo posunulo do čela tabulky 1.třídy soutěže a slavilo poprvé v historii klubu postup do LIGY.

Stejným vítězným výsledkem 6:3 zvítězilo družstvo Dorostu B nad družstvem z Bystřice pod Hostýnem a závěrečné dva vítězné zápasy ve čtyřhře dovršily vítězství 6:3 domácích hráčů. Družstvo se také posunulo na první místo v tabulce a vybojovalo si postup do II. třídy soutěže.

Do třetice se opakovala stejná situace u družstva mladšího žactva, které bojovalo na kurtech klubu SK Zlín-Mladcová. S převahou zvítězilo 6:3 a vybojovalo si postup do vyšší I. třídy.

Do Brna do klubu ŽLTC vycestovalo za svým posledním zápasem družstvo dorost A a přesvědčivým jednoznačným vítězstvím 8:1 završilo soutěž družstev ve své I. třídě a posunulo se na krásné druhé místo v tabulce.

Zápas plný dramatických třísetových zápasů odehrálo družstvo staršího žactva B proti družstvu z Vyškova. Hráči bojovali do posledního míčku a vítězstvím 5:4 se posunuli také na krásné třetí místo v tabulce.

Po celou dobu soutěže podávali velmi vyrovnané kvalitní výkony všichni tenisté družstva dospělých. Družstvo vycestovalo ke svému poslednímu zápasu do Zlína na Vršavu. Ani velmi těsná prohra 4:5 neznamenala pro družstvo pokles v umístění v tabulce a krásným třetí místem v této soutěži si zajistilo účast ve 2.lize i v příštím roce.

Družstvo babytenistů skončilo v soutěži družstev také na pěkném třetím místě a zakončilo soutěž výhrou 5:1 nad družstvem Vyškova již 12. června.

Všem mladým tenistům děkuje výbor klubu za vzornou reprezentaci a blahopřeje k dosaženým umístěním. Poděkování patří také všem trenérům klubu a zejména šéftrenérovi klubu Petru Gregorovi za výborné taktické vedení družstev v letošní úspěšné soutěži družstev.

Zdroj: TC BAJDA KROMĚŘÍŽ

Související fotografie