Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlínský kraj ocenil sportovce

24.06.2022

Stolní tenistka Hana Matelová se stala absolutní vítězkou ankety Sportovec Zlínského kraje 2021. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo včera v Kongresovém centru Zlín. Během ceremoniálu byli oceněni i další sportovci. Osobně jim poblahopřáli hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a další krajští radní. Zlínský kraj je vyhlašovatelem této tradiční ankety.

Hana Matelová, která žije v Jankovicích u Holešova, v loňském roce zvítězila na turnaji světového okruhu WTT Contender Tunis 2021 a stala se mistryní České republiky. Probojovala se rovněž na Mistrovství Evropy, Mistrovství světa a letní olympiádu v Tokiu. Ve světovém žebříčku stolních tenistek se aktuálně nachází na 20. místě. Jelikož se právě účastní turnaje v zahraničí, ocenění za ni převzala její maminka.

Kromě absolutní vítězky v hlavní kategorii byli vyhlášeni ti nejlepší také v kategoriích Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let, Nejúspěšnější handicapovaný sportovec, Nejúspěšnější trenér a Nejúspěšnější sportovní kolektiv. Udělena byla také Cena hejtmana Zlínského kraje, kterou obdržely dorostenky z atletického klubu AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště.

Do hodnocení v anketě směli být zařazeni sportovci s platným registračním průkazem umožňujícím startovat za sportovní organizace se sídlem ve Zlínském kraji, dále reprezentanti České re0publiky s trvalým pobytem ve Zlínském kraji a trenéři s působností na území Zlínského kraje. Nominace na oceněné mohla posílat široká veřejnost. Do všech vyhlášených kategorií bylo nominováno 50 jmen. Po vyhodnocení doručených nominací vybrala v hlavní kategorii hodnotící odborná komise 10 nejlepších (TOP 10), ze které pak vzešel i absolutní vítěz.

V minulosti se absolutními vítězi ankety Sportovec Zlínského kraje stali například hokejisté Petr Čajánek a Michal Jordán, střelkyně Adéla Bruns, snowboardistka Šárka Pančochová nebo Natálie Dianová, závodící v moderním pětiboji.

Anketu Sportovec Zlínského kraje organizačně zajišťuje Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje.

Ještě před samotným slavnostním vyhlášením výsledků ve zlínském Kongresovém centru přijali na krajském úřadě hejtman Radim Holiš a radní pro mládež a sport Jiří Jaroš fotbalový tým 1. FC Slovácko, který se v anketě stal Nejúspěšnějším sportovním kolektivem Zlínského kraje. Fotbalisté Slovácka v posledních dvou sezonách obsadili v 1. fotbalové lize 4. místo. Největšího úspěchu v historii klubu pak dosáhli 18. května letošního roku, kdy ve finále domácího poháru porazili pražskou Spartu 3:1 a mohli se tak radovat ze zisku cenné trofeje. Radim Holiš a Jiří Jaroš hráčům, trenérům i vedení 1. FC Slovácko poblahopřáli k dosaženým úspěchům a pohovořili s nimi například o přípravě a plánech na příští sezonu.

Sportovec Zlínského kraje 2021 – přehled oceněných

Absolutní vítěz            
Hana Matelová – stolní tenis

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec – TOP 10
Michaela Dittrichová – orientační běh
Tomáš Horák – kolová
Jiří Hradil – orientační závody na horských kolech
David Klammert – judo
Hana Matelová – stolní tenis
Jiří Orság – vzpírání
Martin Ponížil – atletika
Valentýna Solařová – veslování
Matěj Zábojník – plavání
Jiří Zalubil – kanoistika

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let: Jiří Ingr – veslování
Nejúspěšnější handicapovaný sportovec: Miroslava Obrová – atletika
Nejúspěšnější sportovní kolektiv: 1. FC Slovácko (muži „A“) – fotbal
Nejúspěšnější trenér: Martin Svědík – fotbal – 1. FC Slovácko (muži „A“)
Cena hejtmana Zlínského kraje: AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště (dorostenky) – atletika

Zdroj: Zlínský kraj