Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Vzpěrači z Holešova jsou úspěšní v každém věku

26.06.2022

V sobotu 25.6 proběhlo v areálu policejní školy v Holešově Mistrovství ČR juniorů a juniorek do 23 let, které pořádala TJ Holešov ve spolupráci s SKP Holešov.Holešovští vzpěrači se ukázali ve skvělém světle a navázali na úspěšný šampionát do 17 let. Mezi juniorkami reprezentovala Holešov dvě děvčata Pavlína Šedá a Lucie Režnarová. Obě vyhrály své kategorie a vybojovaly tak tituly mistryň ČR. Pavlína dokázala v olympijském dvojboji (trh a nadhoz dohromady) zvednout 154 kg a Lucie ještě o 10 kg více. 

Nejlehčím a nejmladším vzpěračem mezi holešovskými siláky byl šestnáctiletý Oskar Holovaťuk, který v kategorii do 67 kg vybojoval výkonem 195 kg 3. místo. V kategorii do 73 kg reprezentoval Holešov Vojtěch Šimčík, který se svými výkony řadí mezi nejlepší juniory do 18 let v ČR a za výsledek 189 kg si odnesl 4. místo. 

Jediný titul pro Holešov mezi muži vybojoval Martin Novotný, který v kategorii do 89 kg vzepřel 277 kg. O kategorii výše startovala i mladá naděje holešovského vzpírání David Kolář, který se před dvěma týdny umístil na Mistrovství světa do 17 let na 4. místě. Tentokrát mu jeho výkon 269 kg stačil na stříbrnou medaili.

Mezi těžšími závodníky v kategorii do 102 kg reprezentovali holešovské barvy hned dva závodníci a to Jan Kolář a Filip Chodil. Ačkoliv se Honzovi povedlo zvednout neuvěřitelných 290 kg a stal se tak nejsilnějším ze všech holešovských závodníků, tak mu jeho výkon stačil pouze na 2. místo a obhájil tak titul vicemistra ČR do 23 let z minulého roku. Filip Chodil zažil na národním šampionátu premiéru a výkonem 246 kg porazil o 1 kg soupeře z Třince a vybojoval bronzovou medaili.

Ještě o týden dříve se v Nové Roli uskutečnilo Mistrovství ČR Masters (kategorie nad 35 let), a i tam měl Holešov své zastoupení. V kategorii 35-39 let vybojoval Jakub Novotný na svém prvním veteránském šampionátu svůj první titul mistra ČR. Mezi zkušenější holešovské závodníky, kteří se v Nové Roli prali o cenné kovy patří Robert Šemnický, který v kategorii 45-49 let vybojoval bronz a Vladislav Doležel, který v kategorii 50-54 let vybojoval stříbro. 

Zdroj: Vzpírání Holešov