Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

6. kolo smíšené soutěže tenisových družstev v Kroměříži

20.06.2022

V předposledním 6. kole smíšené tenisové soutěže družstev pořádané JmTS byl klub TC BAJDA Kroměříž úspěšný hned ve čtyřech týmových zápasech.

Jednoznačným vítězstvím 9:0 skončil po výborných výkonech zápas družstva staršího žactva A s týmem z Boskovic. Před družstvem stojí v posledním kole soutěže rozhodující zápas s lídrem tabulky – s týmem Tenis Slovácko o postup z I. třídy soutěže do LIGY - nejvyšší soutěže JmTS. Stejným jednoznačným výsledkem 9:0 skončil zápas družstva dorostu B v Uherském Brodu. Také toto družstvo, které prošlo soutěží bez porážky, má šanci postoupit do vyšší II. třídy, pokud zdolá v posledním kole družstvo z Bystřice pod Hostýnem.

Velkou radost v tomto kole soutěže udělalo domácím fanouškům vítězství družstva dospělých nad týmem z Opavy, když hráči již po dvouhrách vedli nad soupeřem 5:1, a tím rozhodli o celkovém vítězství v zápase. Družstvo dospělých si udrželo výborné 3. místo v tabulce 2. ligy soutěže a má před závěrečným kolem soutěže jistou účasti v této vysoké soutěži i příští rok.

Nejdramatičtějším zápasem tohoto kola byl zápas družstva dorostu A proti brněnskému ŽLTC, který se odehrál na domácích kurtech. V šesti úvodních dvouhrách se podařilo nepříznivě se vyvíjející stav utkání srovnat na 3:3 na zápasy. Důležité 2 body a konečné těsné vítězství 5:4 se podařilo nakonec uhrát ve čtyřhře oběma chlapeckým párům.

Porážku 1:8 si tentokrát z Bystřice pod Hostýnem odvezlo doposud neporažené družstvo staršího žactva B, a stejným nepříznivým výsledkem bohužel skončil i nedělní zápas dalšího doposud skvěle hrajícího neporaženého družstva - mladšího žactva, a to zejména díky absenci a nemoci klíčových hráčů.

Příští víkend proběhne poslední 7. kolo soutěže tenisových družstev v rámci soutěže organizované JmTS. Na domácích kurtech se v sobotu představí ve svém klíčovém zápase družstvo staršího žactva A, a dále také družstvo staršího žactva B. V neděli budeme fandit taktéž v důležitém zápasu družstvu dorost B. Začátek všech víkendových zápasů budou vždy v 9 hodin. Ostatní týmy (tj. dospělí, dorost A a mladší žactvo) vyjedou ke svým zápasům na kurty hostujících klubů.

Zdroj: TC BAJDA KROMĚŘÍŽ