Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

5. kolo smíšené soutěže tenisových družstev v Kroměříži

07.06.2022

V pátém kole soutěže tenisových družstev, která je organizovaná JmTS, si připsalo vítězství 5 družstev klubu TC BAJDA Kroměříž.

Výborným výsledkem 7: 2 skončily překvapivě všechny tři sobotní tenisové zápasy. K naší radosti se na vítěznou vlnu vrátilo družstvo dospělých, které v rámci soutěže 2. ligy zavítalo k těžkému zápasu do klubu TK Na Dolině. Muži i ženy tentokrát vedli už po dvouhrách po velmi kvalitních výkonech skórem 5:1, a vítězné skóre ještě upravili po dvou vítězných čtyřhrách. Tímto zaslouženým vítězstvím se posunulo družstvo dospělých na výborné 3. místo v tabulce skupiny D.

Překvapivě stejný scénář měl i zápas staršího žactva A v otrokovickém tenisovém areálu. Zápas byl rozhodnutý již po dvouhrách, ve kterých kroměřížští tenisté získali díky výborným výkonům rozhodujících 5 bodů, a tím i vítězství v zápase. Na domácích dvorcích se tentokrát představilo družstvo staršího žactva B. O vítězství 7:2 nad týmem z Vizovic museli mladí tenisté zabojovat ještě ve čtyřhrách, ve kterých nakonec slavili úspěch, když získali všechny závěrečné tři body.

Úspěšná byla pro kroměřížské tenisty také zápasová neděle. Dobrou formu ukázali tenisté družstva dorostu B, kteří jasným výsledkem 9:0 přehráli tým Holešova. Vítězstvím 8:1 skončil zápas družstva mladšího žactva s týmem z Vracova. Obě družstva doposud v soutěži neprohrála a v závěrečných dvou kolech zabojují o postup do vyšší třídy soutěže.

Na velmi těžkého soupeře TC Brno narazil v pátém kole náš další, doposud neporažený tým, a to dorost A. Hráči drželi se soupeřem krok ve všech náročných zápasech a ještě po dvouhrách, měli šanci na vítězství, pokud by vyhráli všechny závěrečné tři čtyřhry. Bohužel se tentokrát štěstí přiklonilo k soupeři a všechny tři čtyřhry skončily velmi těsnou prohrou kroměřížských tenistů. Z Brna si naši dorostenci odvezli první hořkou porážku 2:7.

Příští víkend pokračuje soutěž družstev třetím, nedělním zápasem našich babytenistů, kteří budou hostit tým z Vyškova. O víkendu současně proběhne první z šesti plánovaných celostátní turnajů dětí a mládeže, a to turnaj „JUNIOR CUP“ mladšího žactva.

Zdroj: TC BAJDA Kroměříž.