Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlínští zakončili sezonu prohrou

30.05.2021

Poslední zápas sezony Zlínu nevyšel. Na půdě krajského rivala prohrál výsledkem 0:2. O vítězný gól utkání se postaral už v deváté minutě Lukáš Sadílek. Ševci si několik šancí sice vypracovat dokázali, ale branku se jim vstřelit nepovedlo. Slovácko tak ještě v závěru pečetilo svou výhrou zásluhou Jurečky. Letošní sezonu tak Zlínští zakončují na 14. místě ligové tabulky. 

Ve třetí minutě měli ševci dobrou příležitost. Dramé posunul míč kousek před vápnem na Vraštila, který se ze středu hřiště opřel do balónu, ale z dobré střelecké pozice branku přestřelil. Chvíli na to pak připravil opět Dramé příležitost pro Poznara. Ten si naběhl ve vápně pro přihrávku, zkusil to střelou ze strany, ale bránu minul.

V deváté minutě ale ševci ztratili míč a domácí šli do brejku. Ten táhl Petržela ze strany, propracoval se až do vápna, tam se pokusil Dostála přelobovat, ale ten jeho pokus vyrazil. Balón se však dostal ke kopačkám Lukáše Sadílka a ten z hranice šestnáctky propálil vše co mu stálo v cestě a poslal Slovácko do vedení 1:0.

Ve 33. minutě posílal ze strany nebezpečnou přihrávku před bránu Fantiš, ale jeho pas o kousek nenašel adresáta. Ve 37. minutě se ke střele z otočky dostal Petržela, ale zlínská obrana tuto nebezpečnou ránu dokázala srazit na roh. Ten stejný hráč pak ostře pálil i po následném rohovém kopu, ale bránu netrefil.  
Poté měli po delším čase šanci i ševci. Procházka poslal dlouhý centr na zadní tyč, tam si na hlavičku naběhl Fantiš, ale nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče. Ve 44. minutě domácí zahrávali přímý kop z nějakých dvaceti metrů. Střely se nakonec ujal Havlík, ale trefil jen dobře postavenou zlínskou zeď. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí celek.

Druhý poločas dlouho nic vážnějšího nenabízel. Až v 57. minutě se z ničeho nic dostal ke střele ve vápně Martínez, ale nedokázal v dobré pozici odražený míč usměrnit do brány. O tři minuty později pak měl na hlavě srovnání Vraštil. Poznar netypicky centroval ze strany do vápna, tam na zadní tyči našel volné Vraštila, který měl prostor i čas pro zakončení, ale ve velké šanci nedokázal míč usadit do brány.

V 59. minutě to nečekaně zkusil hodně ze strany Tomič a Dostál měl co dělat, aby jeho pokus směřující pod břevno vytáhl nad bránu. Poté zakončoval ze středu šestnáctky Kohút, ale v dobré pozici bránu přestřelil. V 81. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Hofmann, ale branku minul.

Závěr však nakonec patřil Slovácku. V 90. minutě si domácí vykombinovali obranu Zlína. Rezek z brankové čáry poslal přihrávku před bránu, tam našel před bránou Václava Jurečku a ten z bezprostřední blízkosti vsítil druhý gól domácích. Dal tak skóre konečnou podobu 2:0.

Zdroj: FC FASTAV ZLÍN