Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Slovácko zvítězilo v Budějovicích

24.05.2021

Slovácko porazilo v posledním venkovním zápase sezony Budějovice 1:0 díky proměněné penaltě Daníčka a pojistilo si čtvrté místo v tabulce. Branku přidal ještě Kliment, ale podle pomezního předcházela ofsajdová situace.

Slovácko vstoupilo do zápasu výborně a svou aktivitou zatlačilo Budějovice k jejich brance. Dobrý pohyb modro-bílé zdobil v celé úvodní dvacetiminutovce a tlak vyústil v penaltu po faulu na Klimenta. Kop s přehledem proměnil Vlastimil Daníček střelou k pravé tyči Drobného branky. Stal se tak posledním hráčem, který dlouholetého bundesligového brankáře v jeho bohaté kariéře překonal.

Následně mohlo být ještě veseleji, když se nádherně prosadil Kliment, jenže branka nebyla kvůli ofsajdu uznána. Domácí následně značně přitvrdili ve hře. Kde nestíhali slováckou kombinaci, tam nastoupili s důrazem a začalo se žlutit. Slovácko bylo lepším týmem i nadále, ale Drobný už žádnou ošemetnější situaci řešit nemusel.

Po pauze se podařilo Dynamu hru srovnat i díky střídání Meszárose. Rozhodčí nechal hru běžet poměrně volně a přibývalo ostrých soubojů, po jednom z nich vyfasoval žlutou kartu Kliment. Co se týče příležitostí, bylo jich k vidění jen poskrovnu.

Slovácko utkání kontrolovalo a zkušeně došlo ke třem bodům, kterými si pojistilo čtvrté místo v tabulce a potvrdilo, že v letošní sezoně mu to opravdu šlape.

Oba týmy ze Zlínského kraje - Ševci a Slovácko se spolu utkají na závěr sezony. Duel se uskuteční příští týden - v sobotu 29. května od 17:00 na stadionu M. Valenty v Uherském Hradišti.

Zdroj: 1. FC SLOVÁCKO