Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Po osmnácti letech se Slovácko opět podívá do Evropy

20.05.2021

Je jasno. Slovácko se po osmnácti letech podívá do pohárové Evropy. Naposledy se tým představil v poháru Intertoto v roce 2003. Jednalo se o utkání 3. kola na půdě Wolfsburgu. Za tým ze Slovácka tehdy nastoupil nynější sportovní ředitel Veliče Šumulikoski, ale třeba i kapitán Michal Kadlec, který ve své kariéře hrál jak Intertoto, tak i Evropskou ligu nebo Ligu mistrů. Konferenční liga však pro něj bude premiéra.

„Je to něco, co jsem ještě nehrál a sám jsem na tu soutěž zvědavý. Už jsem se po očku díval na kluby, které tam můžou hrát a musím říct, že jsou to opravdu zajímavé mančafty,“ říká Kadlec, který je rád, že se tým dostal v tabulce až na pohárové příčky.

„Popravě jsem si to neuměl představit. Myslím, že mnozí si to nedokázali vůbec představit. Je to práce celého mančaftu, realizačního týmu a všech kolem klubu. S tím málem jsme dokázali hodně. Do konce ligy schází dvě kola a my chceme potvrdit čtvrté místo,“ dodává Kadlec.

Radost z úspěchu neskrývá ani trenér Martin Svědík „Na kluky jsem hrdý. Pro mužstvo i celý region je to obrovský úspěch, který se možná docení až později. Liga je dlouhodobá soutěž a pokud chcete být úspěšní, musíme podávat dobré výkony a získat opravdu hodně bodů. Navíc v covidové době to bylo ještě složitější. Navíc bylo víc mužstev, zápasů,“ vysvětluje Svědík.

Zdroj: 1. FC SLOVÁCKO