Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Ženy Slovácka se dočkaly Ligy Mistryň

18.05.2021

Po letech čekání se ženy Slovácka probojovaly do pohárové evropy a v létě je čeká 1. kolo nemistrovské části Ligy Mistryň. Splněný sen, který byl pro všechny v ženské sekci na Slovácku hnacím motorem po mnoho let, se tak konečně stane skutečností. Když bylo před sezonou jasné, že do LM půjdou z české ligy hned tři celky, byla třetí příčka jasně stanoveno prioritou a jsme moc rádi, že se nám ji podařilo splnit. Přinášíme Vám dojmy kapitánky Elišky Janíkové, trenéra žen Petra Bláhy a šéftrenéra ženského fotbalu Miroslava Zbořila.

Eliška Janíková: "Jsem šťastná, že se nám podařilo využít šanci zahrát si Ligu Mistryň. Pro celé Slovácko je to odměna za dobře odvedenou práci. Všichni se moc těšíme a nejvíce jsme zvědaví na srovnání s jinými evropskými týmy a já věřím, že se na to dokážeme řádně připravit."

Petr Bláha: "Již před sezónou jsme si společně dali cíl, kterým bylo třetí místo v ligové tabulce, které zaručuje v tomto ročníku postup do kvalifikace o ligu mistryň. To se nám po víkendovém utkání, které jsme v Plzni vyhráli splnilo. Mám z toho velkou radost. Naše výkony nebyly vždy přesvědčující, ale to třetí místo je zasloužené. Bohužel nedokážeme v utkáních proměňovat naše šance, a pak se hodně nadřeme na vítězství. Teď musíme využít všechna zbývající utkání se Spartou, Slávií a také s Plzní. Minimálně tak těžká utkání nás budou čekat v kvalifikaci o ligu mistryň. Chceme se dál fotbalově posouvat."

Miroslav Zbořil: "Cíl, který jsme si dali před sezónou, tak jsme splnili, je to odměna pro všechny, kteří ženským fotbalem žijí a o holky se starají. Jsme samozřejmě rádi, že se nám to povedlo, i když doba není sportu úplně nakloněná a sezóna z tohoto pohledu není úplně jednoduchá. Teď máme ještě pár měsíců na to, se pořádně připravit, abychom zanechali v Evropě dobrý dojem. Uvidíme, koho nám los přiřkne, ale podle vývoje evropských lig se rýsují do osudí velmi zajímavé týmy. Nejvíc si přeji, ať už budeme hrát kdekoliv a s kýmkoliv, tak aby na zápasy mohli přijít diváci, o to víc, pokud by se nám podařilo získat pořadatelství do Uherského Hradiště."

Zdoj: 1.FC SLOVÁCKO